Consilier vanzari

Anonim recruteaza Consilier vanzari

anonim_yopmail.com_GPU5
Actualizat la: 2015-02-02
Valabil pana la: 2015-02-06

Compania Anonim Nivel cariera Primii 3 Ani Exp,Mid-Level

Suntem unul dintre liderii pietei creditelor de consum, avand o traditie de aproape 15 ani in acest domeniu. Detinem si avantajul strategic de a face parte dintr-un grup international de firme care activeaza in domeniul financiar.
Avem o retea cu acoperire nationala, pe care dorim sa o consolidam prin cooptarea in echipa a catorva lideri si specialisti de valoare.

Locatii:
- In toate resedintele de judet.

Obiectivul principal este consilierea clientului in alegerea celei mai potrivite solutii de creditare din portofoliul de produse al companiei: credite de nevoi personale, carduri de credit, asigurari atasate creditelor.

Beneficii:
- Contract de munca cu salariu fix si parte variabila din comisioane;
- Bonuri de masa.

Responsabilitati:
- Abordare proactiva, directa a potentialilor clienti;
- Prezinta produsul de credit in detaliu – conditii, criterii de eligibilitate, setul de documente necesare in vederea obtinerii creditului si modul de completare, intocmirea dosarului de creditare;
- Se implica direct in campaniile de marketing desfasurate: flyere, prezentari, birouri de informatii;
- Raporteaza zilnic coordonatorului direct rezultatele activitatii proprii.

Cerinte:
- Studii medii/ superioare;
- Experienta:
     \"\" In domenii: vanzari directe credite, asigurari, telecom;
- Limba engleza - nivel mediu;
- Operare PC (Microsoft Office).

Abilitati si competente:
- Orientare catre rezultate;
- Negociere si vanzare;
- Comunicare.

Va rugam sa trimiteti CV-urile dumneavoastra la adresa de e-mail angajare@mxp.ro. Doar persoanele selectionate vor fi contactate pentru un interviu. Termenul limita de transmitere a CV-urilor este vineri, 6 februarie 2015.