Director Regional de Vanzari

Anonim recruteaza Director Regional de Vanzari

anonim_yopmail.com_GPU5
Actualizat la: 2015-02-02
Valabil pana la: 2015-02-06

Compania Anonim Nivel cariera Peste 3 Ani Exp

Suntem unul dintre liderii pietei creditelor de consum, avand o traditie de aproape 15 ani in acest domeniu. Detinem si avantajul strategic de a face parte dintr-un grup international de firme care activeaza in domeniul financiar.
Avem o retea cu acoperire nationala, pe care dorim sa o consolidam prin cooptarea in echipa a catorva lideri si specialisti de valoare

Locatie:
- Cluj - pentru zona Transilvania
- Iasi - pentru zona Moldova
- Bucuresti - pentru Bucuresti

Obiectivul principal este dezvoltarea, implementarea si monitorizarea strategiei de vanzari credite de consum, la nivelul regiunii coordonate.

Beneficii:
- Contract de munca cu salariu fix si parte variabila din comisioane;
- Bonuri de masa;
- Masina full time, laptop si telefon de serviciu;
- Abonament clinica privata.

Responsabilitati:
- Asigura implementarea strategiei de vanzari a companiei, la nivelul regiunii coordonate;
- Urmareste formarea si dezvoltarea retelei de coordonatori si agenti, precum si profitabilitatea zonelor coordonate in vederea atingerii obiectivelor de vanzari;
- Asigura dezvoltarea aptitudinilor si abilitatilor membrilor din echipa coordonata, prin livrarea de pregatire specifica si utilizeaza tehnici de motivare pentru acestia, constant pe parcursul activitatii;
- Organizeaza si evalueaza activitatea coordonatorilor si agentilor din subordine;
- Asigura coordonarea echipelor in vederea vanzarii tuturor produselor de creditare din portofoliu.

Cerinte:
- Studii superioare finalizate;
- Disponibilitate pentru deplasari in zona coordonata;
- Carnet de conducere categoria B;
- Minim 5 ani experienta in domeniul vanzarilor si in coordonarea de echipe;
- Limba engleza - nivel mediu;
- Operare PC (Microsoft Office).

Abilitati si competente:
- Leadership;
- Comunicare;
- Orientare atat catre rezultate proprii, cat si ale echipei;
- Planificare si organizare;
- Negociere si vanzare.

Va rugam sa trimiteti CV-urile dumneavoastra la adresa de e-mail angajare@mxp.ro. Doar persoanele selectionate vor fi contactate pentru un interviu. Termenul limita de transmitere a CV-urilor este vineri, 6 februarie 2015.