Account Executive - Automotive - Departament leasing

AON recruteaza Account Executive - Automotive - Departament leasing

aon_yopmail.com_LT2L
Actualizat la: 2015-01-29
Valabil pana la: 2015-02-28

Compania AON Nivel cariera Peste 3 Ani Exp

Principalele responsabilitati:
- Administrarea si dezvoltarea portofoliului de asigurari, in principal societati de leasing;
- Negocierea conditiilor de asigurare/ cotatiilor si intocmirea ofertelor finale;
- Emiterea actelor aditionale la politele de asigurare in conformitate cu modificarile solicitate de client;
- Comunicarea directa cu utilizatorii contractelor de leasing si cu asiguratorii;
- Intocmirea rapoartelor si a documentatiei prestabilite si transmiterea acestora in timpul prestabilit.

Cerinte:
- Experienta in domeniul asigurarilor (auto, utilaje, imobile, raspunderi civile, etc) - minim 3 ani;
- Studii superioare;
- Experienta in relatia cu clienti mari, de preferat firme de leasing;
- Abilitati de comunicare si relationare, atentie pentru detalii, atentie fata de nevoile clientului;
- Dinamic, flexibil, eficient si comunicativ, orientat catre rezultat;
- Atitudine etica si dorinta de perfectionare;
- Cunostinte operare calculator (Word, Excel, Powerpoint, Internet);
- Rezistenta la stres;
- Abilitati de colaborare si lucru in echipa;
- Atitudine si gandire pozitive, dinamism;
- Engleza - nivel avansat.

Se ofera:
- Salariu atractiv & beneficii competitive;
- O echipa tanara, dinamica, competitiva si profesionista;
- Posibilitati de promovare si perfectionare.

Candidatii interesati sunt rugati sa-si trimita CV-ul insotit de o scrisoare de intentie la urmatoarea adresa de e-mail: aon.romania@aon.ro. Toate aplicatiile vor fi tratate ca fiind confidentiale, dar ne rezervam dreptul de a contacta doar candidatii selectati pentru interviu.

Job Urgent