Specialist Digital Marketing

ALLIANZ-TIRIAC recruteaza Specialist Digital Marketing

allianz_yopmail.com_cl93
Actualizat la: 2015-01-19
Valabil pana la: 2015-01-31

Compania ALLIANZ-TIRIAC Nivel cariera Primii 3 Ani Exp,Mid-Level

Obiectivul postului:
- Implicarea in implementarea strategiilor de online marketing si de dezvoltare a brandului, in dezvoltarea mediilor online (social media, website, aplicatii) si in imbunatatirea performantei acestora (SEO, SEM, PPC).

Responsabilitati:
- Planificarea si dezvoltarea activitatilor de digital marketing, aliniate strategiei si obiectivelor companiei;
- Administrarea website-urilor, a conturilor de social media si a altor medii online utilizate de companie;
- Implicarea in continut online, dezvoltare si design web, in vederea optimizarii experientei utilizatorilor;
- Administrarea Search Engine Management Services (SEO, SEM, PPC, Display Advertising, Social Media Advertising, Email Marketing, Newsletter) si Google Analytics;
- Optimizarea utilizarii mediilor online din perspectiva obiectivelor si bugetelor alocate proiectelor digitale;
- Gestionarea conturilor de social media, in vederea promovarii initiativelor interne si externe;
- Analizarea si raportarea indicatorilor cheie de performanta aferenti proiectelor digitale, in vederea imbunatatirii acestora.

Cerinte:
- Studii superioare;
- Experienta in utilizarea diverselor medii si instrumente digitale (SEO, SEM, PPC, Google Analytics);
- Experienta in interpretarea rapoartelor privind traficul pe website si capacitatea de a imbunatati indicatorii, in baza acestor rapoarte;
- Experienta in coordonarea de proiecte, respectiv a echipelor de proiect;
- Cunostinte de integrare si management al continutului pe website;
- Limbi straine si grad de cunoastere: Limba engleza, nivel avansat;
- Abilitati/ calitati individuale: capacitate ridicata de comunicare (scris, vorbit), proactivitate, initiativa, automotivare, capacitate de analiza si sinteza, orientare catre rezultate, flexibilitate la schimbari;
- Constituie un avantaj: Experienta consistenta intr-un rol de digital marketing.

Beneficii:
- Pachet salarial atractiv;
- Posibilitatea de a face parte din echipa de profesionisti ALLIANZ-TIRIAC Asigurari, in drumul spre performanta.

Asteptam CV-urile dvs. insotite de o scrisoare de intentie pana la data de 31.01.2015, pe adresa de e-mail: hr@allianztiriac.ro. Vor fi contactate pentru interviu numai persoanele selectate.

Job Urgent