Senior Broker - cu experienta in risk engineering

AON recruteaza Senior Broker - cu experienta in risk engineering

aon_yopmail.com_LT2L
Actualizat la: 2011-12-08
Valabil pana la: 2011-12-16

Compania AON Nivel cariera Peste 3 Ani Exp
Limbi straine

Principalele responsabilitati:
- Administrarea unui portofoliu de clienti si atragerea de noi clienti;
-    Consultanta in lichidarea daunelor non-auto, preponderent patrimoniale.

Cerinte:
- Studii superioare;
-    Abilitati in activitatea de vanzari;
- Experienta in domeniul asigurarilor pentru clienti corporate - minim 3 ani;
-    Abilitatile de coordonare a unei echipe constituie un avantaj;
-    Experienta in efectuarea de inspectii de risc;
- Cunostinte/experienta in domeniul consultantei de risc reprezinta un avantaj;
-    Abilitati tehnice si ingineresti;
-    Engleza - nivel avansat;
- Dinamic, flexibil, rezistent la stress, eficient si comunicativ, orientat catre rezultat;
- Abilitati de comunicare si relationare, atentie pentru detalii, atentie fata de nevoile clientului.

Se ofera:
- Salariu atractiv & beneficii competitive;
- Un mediu de lucru profesionist, dinamic, in cadrul unei companii multinationale;
- Posibilitati de promovare si perfectionare