Regional Sales Manager (B.R.S.M.), pentru zona Bucuresti

CREDIT EUROPE Asigurari recruteaza Regional Sales Manager (B.R.S.M.), pentru zona Bucuresti

credit-europe_yopmail.com_9vg7
Actualizat la: 2014-10-02
Valabil pana la: 2014-11-30

Compania CREDIT EUROPE Asigurari Nivel cariera Peste 3 Ani Exp

Responsabilitati:
- Cresterea profitabila a vanzarilor si atragerea de noi clienti pentru segmentul de asigurari generale;
- Implementarea strategiilor de marketing si vanzari, in scopul stabilirii de relatii durabile cu clientii noi si a dezvoltarii relatiilor aferente clientilor existenti;
- Organizarea echipei de vanzari, training si management performant pentru dezvoltarea capacitatilor echipei si imbunatatirea performantelor acesteia;
- Construirea si mentinerea relatiilor cu organizatiile din comunitate, afacerile locale si agentiile guvernamentale;
- Dezvoltarea si administrarea relatiilor cu clientii actuali si potentiali, actionand ca un consultant al acestora pentru serviciile si produsele companiei;
- Intelegerea, promovarea si cunoasterea criteriilor de subscriere si procedurilor companiei si ale modificarilor aduse acestora.

Candidatii trebuie sa indeplineasca urmatoarele cerinte minime:
- Posesor certificat de specializare profesionala eliberat de IMA – Institutul de Management in Asigurari;
- Minim 3 ani de experienta in vanzari si asigurari;
- Abilitatea de a comunica clientilor caracteristicile si beneficiile asigurarii si produselor;
- Abilitati de vanzari si marketing, intr-un mediu de vanzari multi-produs, in care vanzarea de tip "cross selling" si mentinerea clientilor sunt esentiale pentru atingerea bugetului;
- Detinerea unui portofoliu propriu de clienti (este un plus);
- Cunoasterea limbii engleze (constituie un avantaj).

Oferim:
- Venit fix + comision competitiv;
- Asigurare medicala privata;
- Tichete de masa

In cazul in care indepliniti criteriile mentionate mai sus si doriti sa va dezvoltati cariera in cadrul unui puternic grup multinational, va rugam sa transmiteti aplicatia dvs. in limba Engleza (codata corespunzator) prin e-mail, la adresa hr@ceasigurari.ro.