Account Manager, asigurari de tip Employee Benefits

GrECo JLT Romania GmbH Viena recruteaza Account Manager, asigurari de tip Employee Benefits

greco_yopmail.com_dm4f
Actualizat la: 2014-10-01
Valabil pana la: 2014-11-15

Compania GrECo JLT Romania GmbH Viena Nivel cariera Peste 3 Ani Exp

Tipul ofertei:
- Full time.

Nivel cariera:
- Minim 4 ani experienta in bransa asigurarilor sau cea economica, financiar-bancara.

Oras:
- Bucuresti.

Descrierea Postului (atributii principale):
- Este responsabil de dezvoltarea segmentului de business Employee Benefits si de realizarea target-ului individual de venituri nete alocat de angajator;
- Prospecteaza piata pentru identificarea de noi clienti si dezvoltarea clientilor existenti, contactand potentiali clienti, participand la intalniri, propunand solutii de asigurare sau servicii, cu focus pe asigurari tip Employee Benefits;
- Ofera consultanta de specialitate clientilor existenti si clientilor potentiali;
- Studiaza oportunitatile de pe piata locala pentru stabilirea cooperarii cu companii in vederea realizarii de vanzari asigurari tip Employee Benefits;
- Administreaza contractele de asigurare, in sensul mentinerii acoperirii asigurative a politelor, si daunele, in sensul asistarii clientilor in solutionarea dosarelor.

Cerinte:
- Studii superioare;
- Minim 4 ani experienta in bransa asigurarilor sau cea economica, financiar-bancara;
- Certificat de calificare / pregatire profesionala in asigurari, conform cerintelor legale;
- Cunostinte aprofundate privind asigurarile si legislatia din domeniul asigurarilor;
- Cunostinte operare calculator (Word, Excel, Powerpoint, Internet);
- Cunostinte limba engleza - avansat;
- Negociere si persuasiune;
- Comunicare (verbala si in scris);
- Orientare catre clienti;
- Orientare catre rezultate;
- Flexibilitate;
- Rezistenta la stres;
- Permis auto, categoria B.

Beneficii Oferite:
- Pachet salarial atractiv;
- Oportunitati de dezvoltare profesionala intr-un mediu de lucru dinamic;
- Bonusuri in functie de performante.

CV-urile se pot transmite la adresa de e-mail o.ciofu@ro.greco.eu, specificand postul pentru care se aplica. Doar candidatii selectati vor fi contactati.