Business Analyst Senior

Omniasig recruteaza Business Analyst Senior

omniasig_yopmail.com_7shw
Actualizat la: 2014-09-23
Valabil pana la: 2014-10-31

Compania Omniasig Nivel cariera Primii 3 Ani Exp,Mid-Level

Cerinte:
- Studii superioare (de preferat absolvent A.S.E. - Facultatea de Cibernetica, Statistica si Informatica Economica);
- Experienta in domeniul asigurarilor - cel putin 2 ani;
- Experienta in analiza de business si/ sau in analiza de sistem - cel putin 2 ani;
- Viziune de ansamblu business-IT, intelegerea proceselor, fluxurilor si tehnologiilor IT, precum si a proceselor de business si abilitati de transpunere a acestora in specificatii pentru aplicatiile informatice;
- Capacitatea de a identifica si sustine solutii de implementare a cerintelor de business;
- Cunostinte de limba engleza - nivel mediu/ avansat;
- Ascultare activa, abilitati de comunicare;
- Gandire analitica, capacitate de sinteza;
- Abilitati de planificare si organizare a activitatilor;
- Spirit de echipa, initiativa.

Responsabilitati:
- Preia si analizeaza cerintele de business, le sintetizeaza, analizeaza optiunile de implementare si propune solutia cea mai buna care sa maximizeze beneficiile atat din punct de vedere business, cat si informatic;
- Elaboreaza specificatiile pentru sistemul informatic conform cerintelor departamentelor de business, inclusiv detalii tehnice;
- Se asigura ca viziunea de business este transparenta, usor de inteles, formulata corespunzator, iar modul de implementare propus este cel mai bun din punctul de vedere al sistemului informatic;
- Participa activ si asigura suport pe tot parcursul procesului de UAT;
- Coordoneaza ciclul complet de management al schimbarilor de care este responsabil si asigura respectarea procedurilor specifice si intocmirea documentatiei necesare;
- Asigura interfata intre toate entitatile implicate in fluxul de change management;
- Intocmeste manuale/ documentatii de utilizare pentru schimbarile implementate.

Persoanele interesate sunt rugate sa trimita CV-ul la adresa de e-mail anita.dobre@omniasig.ro, specificand postul pentru care aplica. Toate aplicatiile vor fi analizate obiectiv si in deplina confidentialitate. Numai persoanele selectate vor fi invitate la un interviu, a carui data va fi stabilita de comun acord cu acestea.

Job Urgent