Financial Controller/Reporting Specialist

INTERCAM BROKER D' ASSURANCE recruteaza Financial Controller/Reporting Specialist

intercam_yopmail.com_vnws
Actualizat la: 2014-09-17
Valabil pana la: 2014-10-31

Compania INTERCAM BROKER D' ASSURANCE Nivel cariera Peste 3 Ani Exp

Responsabilitati:
- Intocmeste raportarile financiare catre ASF;
- Intocmeste raportarile interne;
- Intocmeste orice alte raportari si analize necesare pentru management sau nevoi interne;
- Gestioneaza primele de asigurare;
- Gestioneaza comisioanele de incasat de la societatile de asigurare;
- Gestioneaza comisioanele agentilor;
- Verifica permanent corectitudinea alocarii si inregistrarii in contabilitate a documentelor;
- Administreaza furnizorii de servicii si propune solutii de optimizare;
- Asigura suport in realizarea planurilor si bugetului companiei, furnizeaza analize pe fiecare activitate in parte in vederea elaborarii bugetului general.

Cerinte:
- Studii superioare economice;
- Experienta intr-o firma de audit in servicii financiare este un avantaj;
- Minim 2-3 ani experienta pe un post similar;
- Foarte bune aptitudini de lucru cu calculatorul (MS Office Excel, Access);
- Experienta operare in softuri de contabilitate si de gestiune constituie un avantaj;
- Orientat spre initiativa, solutii si rezultate;
- Gandire organizatorica;
- Gandire analitica si atentie la detaliu;
- Capacitate de a lucra cu termene limita, atitudine proactiva si adaptabila la schimbare;
- Abilitati de relationare si lucru in echipa.

Candidatii interesati sunt rugati sa trimita CV-ul insotit de o scrisoare de intentie la urmatoarea adresa de e-mail: catalin.panaite@intercam.ro.