Director Regional de Vanzari

Raiffeisen recruteaza Director Regional de Vanzari

raiffeisen_yopmail.com_tfhk
Actualizat la: 2014-09-11
Valabil pana la: 2014-10-31

Compania Raiffeisen Nivel cariera Peste 3 Ani Exp

Obiectivul principal este dezvoltarea, implementarea si monitorizarea strategiei de vanzari la nivelul regiunii coordonate.

Ce ofera postul:
- Venituri atractive corelate cu performantele proprii si ale intregii echipe coordonate, intr-o companie multinationala;
- Suport tehnic si logistic.

Responsabilitati:
- Urmareste formarea si dezvoltarea retelei de coordonatori si agenti, precum si profitabilitatea zonelor coordonate in vederea atingerii obiectivelor de vanzari;
- Organizeaza si evalueaza activitatea coordonatorilor si agentilor din subordine;
- Identifica noi oportunitati de vanzare pe plan local/ zonal (ex. angajatori) si promoveaza permanent valorile companiei.

Cerinte:
- Studii superioare finalizate;
- Experienta:
       Minim 5 ani experienta de vanzari in cadrul societatilor de asigurari de viata;
       Minim 2 ani experienta in coordonarea unei echipe de vanzari;
       Echipa proprie de vanzari deja formata si activa constituie un avantaj.
- Cunostinte:
       Despre dezvoltarea si gestionarea structurilor de vanzari;
       Tehnici solide de vanzare si negociere;
       Limba engleza - nivel mediu;
       Operare PC (Microsoft Office).

Abilitati si competente:
- Flexibil si dispus la deplasari (carnet de conducere categoria B);
- Planificare si organizare;
- Negociere si vanzare;
- Orientare catre client;
- Leadership;
- Managementul schimbarii.

Candidatii interesati sunt rugati sa trimita CV-ul la adresa de e-mail: daniela.dochita@railoc.ro.

Job Urgent