Junior underwriter pentru Clasa 15 - Asigurari de garantii

ATE INSURANCE recruteaza Junior underwriter pentru Clasa 15 - Asigurari de garantii

ate_yopmail.com_hp67
Actualizat la: 2014-08-27
Valabil pana la: 2014-09-30

Compania ATE INSURANCE Nivel cariera Primii 3 Ani Exp,Mid-Level

Descrierea postului:
- Activitate de vanzare a produselor de asigurare din clasa 15 – Asigurari de garantii;
- Dezvoltarea, gestionarea si fidelizarea portofoliului de clienti;
- Promovarea produselor de asigurare ale companiei;
- Acordarea de asistenta clientilor pe parcursul derularii colaborarii cu acestia.

Responsabilitati:
- Organizeaza si desfasoara activitati specifice de subscriere, de analiza si raportare pentru asigurarile de garantii;
- Propune obiective pentru planul anual de vanzari si participa la crearea si actualizarea produselor de asigurare;
- Analizeaza si implementeaza, in colaborare cu directiile de specialitate, programe pentru gestionarea eficienta a bazei de date aferente asigurarilor de garantii;
- Identifica solutii si metode adecvate de analiza a riscurilor, in concordanta cu obiectivele si strategia companiei;
- Gestioneaza relatiile cu brokerii si portofoliul de clienti.

Cerinte:
- Studii superioare finalizate (de preferat, studii economice);
- Experienta de minimum un an in domeniul asigurarilor de garantii;
- Cunostinte de operare PC (Microsoft Office);
- Abilitati de comunicare verbala/ scrisa si inter-relationare;
- Cunoasterea limbii engleze reprezinta un avantaj.

Candidatii interesati sunt rugati sa trimita CV-ul la adresele de e-mail Matei.crisan@ateinsurance.ro sau Marian.zlataru@ateinsurance.ro

Job Urgent