Unit Manager (Bucuresti, Timisoara, Craiova, Cluj)

SIGNAL IDUNA recruteaza Unit Manager (Bucuresti, Timisoara, Craiova, Cluj)

signal_yopmail.com_syh2
Actualizat la: 2011-12-08
Valabil pana la: 2011-12-16

Compania SIGNAL IDUNA Nivel cariera Peste 3 Ani Exp
Limbi straine

Descrierea postului:
- Recrutarea, selectia, instruirea, motivarea si evaluarea activitatii echipei de consultanti financiari;
- Planificarea activitatii de vanzari a echipei de consultanti financiari;
- Raspunde de atingerea obiectivelor de vanzari;
- Raspunde de calitatea serviciilor oferite de catre companie si urmareste imbunatatirea continua a acestora;
- Elaborarea de rapoarte specifice.

Cerinte:
- Studii medii, preferabil superioare;
- Minim 1 an experienta in managementul vanzarilor in industria de asigurari;
- Cunostinte foarte bune privind piata asigurarilor (in special a celor de viata si sanatate);
- Excelente abilitati de relationare si comunicare;
- Capacitate de planificare si organizare;
- Orientare puternica spre rezultate;
- Spirit antreprenorial;
- Cunostinte MS Office.

Oferim:
- Cel mai ofertant plan de cariera din piata de profil in cel mai antrenant mediu de lucru;
- Plan de finantare atractiv;
- Comisioane din vanzari directe, supracomisioane din vanzari, bonusuri lunare si trimestriale;
- Programe de training la standarde germane;
- In functie de performanta, concursuri cu bonusuri, vacante si alte premii.