Sef Compartiment Subscriere

PAID Romania recruteaza Sef Compartiment Subscriere

paid_yopmail.com_z6bw
Actualizat la: 2014-08-13
Valabil pana la: 0000-00-00

Compania PAID Romania Nivel cariera Peste 3 Ani Exp

Responsabilitati:
- Organizeaza si coordoneaza activitatea de subscriere a societatii;
- Colaboreaza cu persoanele desemnate de asiguratorii autorizati in vederea respectarii Protocolului incheiat cu acestia;
- Intocmeste documentatia privind activitatea de subscriere, necesara raportarilor catre ASF;
- Mentine legatura cu autoritatile centrale si locale in scopul aplicarii Legii nr. 260/2008;
- Participa la dezvoltarea si imbunatatirea metodologiei de subscriere, creeaza proceduri si norme de lucru, machete si formulare specifice.

Cerinte:
- Studii superioare de specialitate;
- Experienta minim 3 ani in domeniu;
- Cunostinte privind legislatia si reglementarile in vigoare in domeniul asigurarilor;
- Cunostinte de limba engleza - nivel avansat;
- Cunostinte avansate MS Office (Excel, Word, Power Point);
- Foarte bune abilitati de analiza si sinteza;
- Bune abilitati de relationare si de comunicare.

Candidatii interesati sunt rugati sa trimita CV-ul la adresa de e-mail: office@paidromania.ro.