Senior Account Manager - Departament Auto

GRAS Savoye Romania recruteaza Senior Account Manager - Departament Auto

gras_yopmail.com_4n4l
Actualizat la: 2014-08-11
Valabil pana la: 2014-09-30

Compania GRAS Savoye Romania Nivel cariera Peste 3 Ani Exp

Responsabilitatile postului:
- Gestionarea si mentinerea unui portofoliu de clienti, reinnoirea in termen a contractelor/ politelor de asigurare - atat pentru clientii administrati in mod direct, cat si pentru clientii gestionati de echipa din subordine;
- Identificarea si valorificarea noilor oportunitati de afaceri in vederea cresterii portofoliului de clienti si a cifrei de afaceri a societatii;
- Participa activ la vanzarea produselor si serviciilor GRAS Savoye Romania, atat catre portofoliul actual de clienti, cat si catre noi clienti in vederea dezvoltarii portofoliului de clienti;
- Conduce o echipa de Account Executive si stabileste scopul si obiectivele fiecaruia;
- Ofera sprijin echipei sale in administrarea portofoliului de clienti, precum si sprijinul necesar unei bune desfasurari a activitatii in general.

Cerinte:
- Studii superioare;
- Calificare profesionala conform normelor legale in vigoare;
- Experienta in asigurari auto corporate - minim 3 ani;
- Cunostinte avansate de operare PC: Word, Excel, PowerPoint;
- Cunostinte avansate de limba engleza; limba franceza constituie avantaj;
- Cunostinte generale din domeniul economic, management, marketing;
- Abilitati foarte bune de comunicare, negociere si vanzari;
- Abilitati de coordonare echipa;
- Disponibilitatea de a calatori.

Se ofera:
- Salariu atractiv si beneficii competitive;
- Un mediu de lucru profesionist;
- Posibilitati de perfectionare a cunostintelor, acces la know-how global;
- Posibilitati de promovare.

Candidatii interesati sunt rugati sa-si trimita CV-ul insotit de o scrisoare de intentie la urmatoarea adresa de e-mail: secretariat@grassavoye.ro. Toate aplicatiile vor fi tratate ca fiind confidentiale, dar ne rezervam dreptul de a-i contacta doar pe acei candidati selectati pentru interviu.