Sef departament daune non-auto (corporate)

Omniasig recruteaza Sef departament daune non-auto (corporate)

omniasig_yopmail.com_7shw
Actualizat la: 2014-07-11
Valabil pana la: 2014-08-31

Compania Omniasig Nivel cariera Peste 3 Ani Exp

Cerinte:
- Studii superioare tehnice (de preferat in domeniile constructii, inginerie, etc.);
- Experienta minim 5 ani in domeniul daunelor non-auto;
- Cunostinte tehnice de specialitate, tehnici de negociere, abilitati de comunicare;
- Cunostinte privind legislatia si reglementarile in vigoare in domeniul asigurarilor;
- Cunostinte de limba engleza – nivel avansat.

Responsabilitati:
- Organizeaza si coordoneaza activitatea in domeniul daunelor non-auto corporate cu privire la constatarea, evaluarea si plata despagubirilor provenite din riscurile asigurate;
- Aproba la plata dosarele de dauna in limita de competenta acordata;
- Vizeaza propunerea dosarelor de dauna la plata, conform normelor interne si legislatiei in vigoare;
- Verifica stabilirea cuantumului de constituire si/ sau eliberare a rezervelor de daune;
- Propune efectuarea de expertize tehnice referitoare la daunele avizate;
- Verifica si distribuie documentatia primita in vederea lichidarii dosarelor de dauna conform legislatiei in vigoare;
- Controleaza periodic situatia daunelor nerezolvate si propune masuri pentru solutionarea acestora.

Persoanele interesate sunt rugate sa trimita CV-ul la adresa de e-mail: ancuta.buga@omniasig.ro, specificand postul pentru care aplica. Toate aplicatiile vor fi analizate obiectiv si in deplina confidentialitate. Numai persoanele selectate vor fi invitate la un interviu, a carui data va fi stabilita de comun acord cu acestea.

Persoana de contact:
Ancuta Buga – Specialist resurse umane.

Job Urgent