Business Development Executive

AON recruteaza Business Development Executive

aon_yopmail.com_LT2L
Actualizat la: 2014-06-24
Valabil pana la: 2014-07-31

Compania AON Nivel cariera Peste 3 Ani Exp

Principalele responsabilitati:
- Dezvoltarea de prospecti/clienti in industriile automotive, transport si logistica;
- Derularea intregului proces de vanzare pe segmentele de business motor, transport si logistica.

Cerinte:
- Studii superioare (de preferinta economice);
- Experienta in domeniul asigurarilor pentru clienti corporate - minim 2 ani;
- Cunostinte privind asigurarile, in special motor & logistica pentru segmentul corporate;
- Orientare catre client si promovarea produselor in functie de necesitatile acestuia;
- Abilitati foarte bune de vanzare, negociere si comunicare;
- Atitudine antreprenoriala si perseverenta;
- Abilitati de lucru in echipa;
- Experienta in pregatirea ofertelor catre prospecti, negocierea conditiilor politelor;
- Cunostinte avansate de MS Office;
- Engleza - nivel avansat;
- Dinamic, flexibil, eficient si comunicativ, orientat catre rezultat;
- Atitudine etica, initiativa si dorinta de perfectionare;
- Gandire pozitiva si simtul umorului.

Se ofera:
- Pachet de beneficii atractiv, incluzand o componenta variabila importanta, corelata direct cu nivelul de performanta in vanzari;
- Un mediu de lucru dinamic, competitiv si profesionist;
- Imbinarea experientei locale cu know-how-ul global;
- Oportunitati de avansare;
- Mediu de lucru modern, dinamic si creativ.

Candidatii interesati sunt rugati sa-si trimita CV-ul insotit de o scrisoare de intentie la urmatoarea adresa de e-mail: aon.romania@aon.ro
Toate aplicatiile vor fi tratate ca fiind confidentiale, dar ne rezervam dreptul de a-i contacta doar pe acei candidati selectati pentru interviu.

Job Urgent