Account Executive

AON recruteaza Account Executive

aon_yopmail.com_LT2L
Actualizat la: 2014-06-17
Valabil pana la: 2014-07-31

Compania AON Nivel cariera Peste 3 Ani Exp

Principalele responsabilitati:
- Atragerea de noi clienti corporate, atat pentru servicii de asigurare, cat si pentru servicii de consultanta in asigurari;
- Administrarea unui portofoliu de clienti locali si internationali;
- Cunostinte superioare privind:
        asigurarile de orice tip, in special pentru segmentul corporate;
- Capabilitati in materie de consultanta de risc.

Cerinte:
- Studii superioare (de preferinta economice si/ sau de management);
- Abilitati in activitatea de vanzari;
- Experienta in domeniul asigurarilor pentru clienti corporate - minim 1 an;
- Abilitatile de coordonare a unei echipe constituie un avantaj;
- Experienta in pregatirea ofertelor catre prospecti, negocierea conditiilor politelor;
- Engleza - nivel avansat;
- Disponibilitatea de a calatori in tara si strainatate ocazional;
- Dinamic, flexibil, eficient si comunicativ, orientat catre rezultat;
- Abilitati de comunicare si relationare, atentie pentru detalii, atentie fata de nevoile clientului;
- Atitudine etica si dorinta de perfectionare;
- Team player, gandire pozitiva si simtul umorului.

Se ofera:
- Salariu atractiv si beneficii competitive;
- Un mediu de lucru dinamic, competitiv si profesionist;
- Posibilitati de promovare si perfectionare.

Candidatii interesati sunt rugati sa-si trimita CV-ul insotit de o scrisoare de intentie la urmatoarea adresa de e-mail: aon.romania@aon.ro
Toate aplicatiile vor fi tratate ca fiind confidentiale, dar ne rezervam dreptul de a-i contacta doar acei candidati selectati pentru interviu.

Job Urgent