Manager Financiar-Contabilitate Fond de Pensii

AEGON recruteaza Manager Financiar-Contabilitate Fond de Pensii

aegon_yopmail.com_zvkh
Actualizat la: 2014-06-10
Valabil pana la: 2014-07-31

Compania AEGON Nivel cariera Peste 3 Ani Exp

Responsabilitati:
- Realizeaza contabilitatea fondului de pensii;
- Creare, intocmire, verificare, corectii note contabile, inchidere a conturilor de venituri si cheltuieli, verificarea a balantei cu structura portofoliului;
- Realizeaza raportarile financiare semestriale si anuale aferente fondului de pensii;
- Bilant contabil, cont de profit si pierdere, declaratii, alte situatii si rapoarte financiare;
- Asigura back-up pentru contabilitatea administratorului si a raportarilor aferente acestuia.

Cerinte:
- Studii superioare economice;
- Experienta in societati de administrare a fondurilor de investitii sau de administrare a fondurilor de pensii;
- Experienta de minim 2 ani pe un post similar;
- Cunostinte foarte bune de contabilitate financiara si de legislatie;
- Cunostinte in domeniul fondurilor mutuale si a fondurilor de pensii;
- Buna cunoastere a MS Office (Excel, Word, PowerPoint);
- Experienta de operare in softurile financiar-contabile Winmentor si Equitas constituie avantaj;
- Limba engleza nivel mediu.

Candidatii interesati sunt rugati sa trimita CV-ul insotit de o scrisoare de intentie la urmatoarea adresa de e-mail: recrutare@aegon.ro

Job Urgent