Broker Manager

AEGON recruteaza Broker Manager

aegon_yopmail.com_zvkh
Actualizat la: 2014-06-10
Valabil pana la: 2014-07-31

Compania AEGON Nivel cariera Peste 3 Ani Exp

Responsabilitati:
1. Deschidere parteneriate cu brokerii:
- Identifica parteneri de distributie brokeri in conformitate cu strategia companiei;
- Propune  strategia de vanzari de asigurari de viata prin partenerii respectivi, in concordanta cu profilul si obiectivele AEGON si ale partenerilor;
- Defineste produsele impreuna cu specialistii responsabili din ambele companii, AEGON si compania partenera;
- Gestioneaza deschiderea parteneriatelor cu brokerii.

2. Coordonare vanzari prin brokeri:
- Participa la intocmirea si implementarea strategiei de vanzari de asigurari de viata prin brokeri;
- Planifica resursele necesare activitatii de vanzari prin brokeri (bugetare);
- Organizeaza si sustine trainingurile pentru parteneri;
- Creeaza programe motivationale adresate fortei de vanzari a brokerilor;
- Dezvolta proiecte destinate cresterii vanzarilor la nivelul brokerilor;
- Participa la intalnirile de vanzare a asigurarilor de viata atunci cand acest lucru se impune;
- Coordoneaza activitatea de vanzari si raspunde de realizarea targetului de vanzari asumat;
- Propune imbunatatirea fluxului intern de documente;
- Prezinta management-ului companiei situatiile si rapoartele de activitate si rezultate in vanzari;
- Informeaza superiorul direct cu privire la orice situatie care ingreuneaza colaborarea cu partenerii.

Cerinte:
- Studii superioare finalizate;
- Cursuri de vanzari si management;
- Experienta manageriala si de vanzari de minim 3 ani;
- Experienta in domeniul asigurarilor de viata de minim 3 ani;
- Abilitati foarte bune de operare PC (Word, Excel, Outlook);
- Limba engleza la nivel bun;
- Abilitatea de a dezvolta relatii de afaceri;
- Managementul proiectelor;
- Abilitati de coaching si mentoring;
- Control managerial si monitorizare;
- Orientare catre rezultate;
- Flexibilitate;
- Initiativa;
- Orientare catre client;
- Relationare;
- Responsabilitate.

Candidatii interesati sunt rugati sa trimita CV-ul insotit de o scrisoare de intentie la urmatoarea adresa de e-mail: recrutare@aegon.ro

Job Urgent