Auditor Intern

AEGON recruteaza Auditor Intern

aegon_yopmail.com_zvkh
Actualizat la: 2014-06-10
Valabil pana la: 2014-07-31

Compania AEGON Nivel cariera Peste 3 Ani Exp

Responsabilitati:
1. Intocmirea draftului planului anual de audit:
- Actualizarea universului de audit;
- Evaluarea riscurilor activitatilor cuprinse in universul de audit;
- Prioritizarea angajamentelor;
- Selectarea angajamentelor;
- Discutia cu managementul companiei asupra obiectivelor si termenelor angajamentelor de audit;
- Discutie cu responsabilul de grup asupra planului de audit.

2. Angajamentele de audit:
- Intocmirea documentelor premergatoare inceperii auditurilor (cereri de documente, term of reference, etc);
- Discutii cu personalul implicat in activitatile auditate;
- Verificarea documentelor specifice ariei auditate;
- Formarea sondajelor de verificari;
- Testarea functionarii controalelor implementate de companie pe procesele auditate, in scopul administrarii riscurilor specifice;
- Intocmirea, agrearea raportului de audit.

Cerinte:
- Licentiat facultate de stiinte economice, membru in CAFR;
- Certificarea de auditor intern reprezinta un avantaj;
- Experienta de minim 3 ani in audit intern/ audit financiar;
- Experienta in domeniul asigurarilor/ financiar;
- Cunostinte bune de operare PC (Word, Excel, PowerPoint);
- Cunostinte bune de limba engleza;
- Lucru in echipa;
- Relationare;
- Analiza si sinteza;
- Respectare termene;
- Dinamism;
- Flexibilitate;
- Initiativa;
- Orientare catre client;
- Responsabilitate.

Candidatii interesati sunt rugati sa trimita CV-ul insotit de o scrisoare de intentie la urmatoarea adresa de e-mail: recrutare@aegon.ro