Specialist Subscriere Asigurari Agricole - regiunea Vest/Centru (Banat - Transilvania/Oltenia)

ALLIANZ-TIRIAC recruteaza Specialist Subscriere Asigurari Agricole - regiunea Vest/Centru (Banat - Transilvania/Oltenia)

allianz_yopmail.com_cl93
Actualizat la: 2014-04-09
Valabil pana la: 2014-05-02

Compania ALLIANZ-TIRIAC Nivel cariera Peste 3 Ani Exp

Responsabilitati:
- Prospecteaza piata de asigurari agricole din aria de activitate, contacteaza si prezinta potentialilor clienti produsele de asigurare agricole specifice (asigurari de culturi agricole, animale, pasari);
- Creeaza si gestioneaza baze de date cu privire la piata asigurarilor agricole si specificul acesteia in aria de activitate;
- Prezinta potentialilor asigurati ofertele pentru asigurarile agricole;
- Efectueaza inspectiile de risc aferente politelor de asigurare, in conformitate cu normele interne;
- Participa la constatarea/ evaluarea daunelor si colectarea documentatiei aferente dosarelor de daune pentru culturi agricole;
- Coordoneaza si ofera suport fortei de vanzari pentru subscrierea asigurarilor agricole.

Profilul candidatului:
- Studii superioare in domeniul agricol, cu calificarea de Inginer Agronom;
- Cursurile de specializare in asigurari constituie un avantaj;
- Experienta de minimum 5 ani in asigurari pe un post similar;
- Foarte bune cunostinte de subscriere de asigurari agricole;
- Cunostinte de legislatie in asigurari, in special privind produsele de asigurari agricole;
- Cunostinte foarte bune privind produsele si piata de asigurari agricole;
- Foarte bune abilitati de organizare, planificare si coordonare, prioritizare si managementul timpului;
- Bune abilitati de comunicare, relationare si negociere;
- Munca in echipa si cooperare;
- Rationament analitic;
- Abilitati foarte bune de lucru in conditii de presiune si stres;
- Abilitati solide de operare pe calculator (Ms Office, aplicatii specifice);
- Limba engleza la nivel bun /mediu;
- Initiativa si spirit proactiv;
- Orientare spre obiective si rezultate;
- Asumarea responsabilitatii;
- Adaptabilitate si flexibilitate.

Oferta (bonusuri, beneficii):
- Pachet salarial atractiv.

Asteptam CV-urile dumneavoastra insotite de o scrisoare de intentie pana la data de 02.05.2014, pe adresa de e-mail: hr@allianztiriac.ro.