Inspectori de Asigurari Dolj

Gothaer recruteaza Inspectori de Asigurari Dolj

gothaer_yopmail.com_7ma7
Actualizat la: 2014-03-17
Valabil pana la: 2014-03-28

Compania Gothaer Nivel cariera Primii 3 Ani Exp,Mid-Level

Responsabilitati principale:
- Raspunde de implementarea strategiei companiei la nivel local/regional;
- Dezvolta strategia de vanzari la nivel de regiune/segment in vederea atingerii obiectivelor de vanzari;
- Monitorizeaza activitatea de vanzari din regiune in vederea imbunatatirii vanzarilor;
- Dezvolta formele de asigurare din portofoliul societatii, in zona de activitate repartizata;
- Se ocupa de activitatea de administrare a portofoliului pentru toate tipurile de asigurare practicate de societate;
- Dezvolta permanent reteaua de brokeri/agenti din responsabilitatea sa directa si contribuie activ la instruirea, indrumarea si buna colaborare cu acestia;
- Isi dezvolta portofoliul de brokeri/agenti in administrare prin identificarea, contactarea directa si selectia acestora in conformitate cu standardele societatii;
- Evalueaza permanent cantitativ si calitativ prestatia fiecarui broker/agent din portofoliul coordonat;
- Detecteaza nevoia de asigurare a persoanelor fizice si juridice din teritoriul in care isi desfasoara activitatea, prin identificarea de potentiali clienti si incheierea politelor de asigurare pentru formele de asigurare practicate de societate;
- Cauta solutii pentru dezvoltarea continua a portofoliului de agenti de asigurare si maximizarea rezultatului colaborarii cu brokerii de asigurare.

Ce cautam la viitorii colegi:
- Experienta in asigurari, in vanzari, pe roluri similare celor disponibile - minim 2 ani;
- Bune abilitati de vanzare, negociere si comunicare interpersonala;
- Atitudine orientata spre client;
- Munca in echipa;
- Atitudine pozitiva orientata spre obtinerea de rezultate;
- Spirit analitic si sintetic, initiativa;
- Receptivitate la nou;
- Capacitate de decizie rapida si de a lucra sub presiune;
- Responsabilitate, adaptabilitate, flexibilitate, creativitate.

Ce oferim:
- Angajament pe baza de contract individual de munca;
- Pachet de beneficii atractiv care include si o parte variabila corelata cu nivelul de performanta;
- O cariera de succes in domeniul asigurarilor, in cadrul unei companii in dezvoltare care incurajeaza si stimuleaza profesionalismul si performanta;
- Imbinarea experientei locale cu know-how-ul global;
- Un mediu de lucru in care profesionalismul, increderea si colaborarea asigura premisele implementarii ideilor tale de dezvoltare si imbunatatire a diverselor arii de activitate ale companiei;
- O echipa de management deschisa ideilor creative si concentrata pe dezvoltarea profesionala a angajatilor sai.

Trimite-ne pana la data de 28 martie 2014 CV-ul actualizat si o scrisoare de intentie la adresa de e-mail cariera.in+@gothaer.ro, mentionand in titlul e-mailului "Inspector Sucursala Dolj". Doar candidatii selectati pe baza CV-ului si a scrisorii de intentie vor fi contactati.

Despre GOTHAER

GOTHAER Asigurari Reasigurari isi propune sa fie prima optiune a clientilor sai, avand standarde inalte in ceea ce priveste calitatea produselor si serviciilor de asigurare oferite si bazandu-se totodata pe experienta vasta si pe sprijinul grupului GOTHAER din care face parte. Cu o experienta de aproape 200 de ani in domeniul asigurarilor, grupul GOTHAER este una din cele mai importante companii de asigurari mutuale din Germania. GOTHAER este asiguratorul ales de peste 3,5 millioane de clienti, gestionand un portofoliu de active de peste 22 miliarde euro si un volum anual de prime brute subscrise de aproximativ 4 miliarde euro. La un an de la intrarea pe piata din Romania, GOTHAER Asigurari Reasigurari urmeaza o strategie axata pe crestere profitabila prin construirea unor relatii de parteneriat bazate pe calitatea serviciilor oferite, pe increderea si respectarea promisiunilor facute clientilor, angajatilor si colaboratorilor sai.