Director Sucursala Buzau

Gothaer recruteaza Director Sucursala Buzau

gothaer_yopmail.com_7ma7
Actualizat la: 2014-01-14
Valabil pana la: 2014-01-30

Compania Gothaer Nivel cariera Peste 3 Ani Exp

Responsabilitati principale:
- Raspunde de implementarea strategiei companiei la nivel local/ regional;
- Dezvolta strategia de vanzari la nivel de regiune/segment in vederea atingerii obiectivelor de vanzari;
- Monitorizeaza activitatea de vanzari din regiune in vederea imbunatatirii vanzarilor;
- Dezvolta formele de asigurare din portofoliul societatii, in zona de activitate repartizata;
- Se ocupa de activitatea de administrare a portofoliului pentru toate tipurile de asigurare practicate de societate;
- Dezvolta permanent reteaua de brokeri/agenti din responsabilitatea sa directa si contribuie activ la instruirea, indrumarea si buna colaborare cu acestia;
- Isi dezvolta portofoliul de brokeri/agenti in administrare prin identificarea, contactarea directa si selectia acestora in conformitate cu standardele societatii;
- Evalueaza permanent cantitativ si calitativ prestatia fiecarui broker/agent din portofoliul coordonat;
- Detecteaza nevoia de asigurare a persoanelor fizice si juridice din teritoriul in care isi desfasoara activitatea, prin identificarea de potentiali clienti si incheierea politelor de asigurare pentru formele de asigurare practicate de societate;
- Cauta solutii pentru dezvoltarea continua a portofoliului de agenti de asigurare si maximizarea rezultatului colaborarii cu brokerii de asigurare.

Ce cautam la viitorii colegi:
- Experienta in asigurari, in vanzari, pe roluri similare celor disponibile - minim 2 ani;
- Bune abilitati de vanzare, negociere si comunicare interpersonala;
- Atitudine orientata spre client;
- Munca in echipa;
- Atitudine pozitiva orientata spre obtinerea de rezultate;
- Spirit analitic si sintetic, initiativa;
- Receptivitate la nou;
- Capacitate de decizie rapida si de a lucra sub presiune;
- Responsabilitate, adaptabilitate, flexibilitate, creativitate.

Ce oferim?
- Pachet de beneficii atractiv care include si o parte variabila corelata cu nivelul de performanta;
- O cariera de succes in domeniul asigurarilor, in cadrul unei companii in dezvoltare care incurajeaza si stimuleaza profesionalismul si performanta;
- Imbinarea experientei locale cu know-how-ul global;
- Un mediu de lucru in care profesionalismul, increderea si colaborarea asigura premisele implementarii ideilor tale de dezvoltare si imbunatatire a diverselor arii de activitate ale companiei;
- O echipa de management deschisa ideilor creative si concentrata pe dezvoltarea profesionala a angajatilor sai.

Trimite-ne pana la data de 30 ianuarie 2014 CV-ul actualizat si o scrisoare de intentie la adresa de e-mail: cariera.in+@gothaer.ro, mentionand in titlul e-mail-ului \"Pozitia vizata Sucursala Buzau\".
Doar candidatii selectati pe baza CV-ului si a scrisorii de intentie vor fi contactati.