Inspector Tehnic Zonal (zona Moldova)

GENERALI Romania recruteaza Inspector Tehnic Zonal (zona Moldova)

generali_yopmail.com_GT3H
Actualizat la: 2013-11-22
Valabil pana la: 2014-02-28

Compania GENERALI Romania Nivel cariera Peste 3 Ani Exp

Descrierea postului:
- Analizeaza solicitarile de asigurare, intocmeste oferte de asigurare;
- Negociaza cu potentialii clienti, unitatile operative si intermediarii in asigurari;
- Emite polite de asigurare si se ocupa de gestiunea conturilor alocate;
- Efectueaza inspectii de risc;
- Redacteaza evaluari ale riscurilor vizitate conform procedurilor interne;
- Urmareste dezvoltarea pietei, schimbari in nevoile clientilor, informeaza si transmite propuneri catre departamentul tehnic, legate de elaborarea de noi produse si dezvoltarea celor deja existente;
- Urmareste fidelizarea clientilor, avand in vedere imbunatatirea permanenta a calitatii serviciilor, si identifica noi oportunitati de business;
- Intocmeste rapoarte lunare in conformitate cu solicitarile companiei pentru liniile de asigurari gestionate.

Cerintele postului:
- Pregatire de baza: studii superioare;
- Pregatire de specialitate: tehnica / economica;
- Cursuri de asigurari;
- Engleza (citit/ scris/ vorbit) - fluent;
- Cunostinte solide in utilizarea MS Office;
- Experienta de specialitate: minim doi ani la o societate de asigurare sau brokeraj importanta;
- Aptitudini si abilitati necesare: capacitati de comunicare si colaborare, spirit analitic, initiativa, autoperfectionare permanenta, lucru in echipa.

Oferta:
- Pachet salarial motivant;
- Posibilitatea de a lucra intr-o companie multinationala;
- Program de instruire si pregatire profesionala specifica;
- Sustinerea dezvoltarii profesionale.

CV-urile se vor trimite la adresa de e-mail: andra.state@generali.ro.