Senior Underwriter (S.U.W.), pentru Centrala

Forte Asigurari recruteaza Senior Underwriter (S.U.W.), pentru Centrala

forte_yopmail.com_khpr
Actualizat la: 2013-11-20
Valabil pana la: 2014-02-28

Compania Forte Asigurari Nivel cariera Peste 3 Ani Exp

Responsabilitati:
- Analizarea solicitarilor de asigurare, intocmirea ofertei si negocierea cu potentialii clienti;
- Emiterea si trimiterea tuturor tipurilor de polite de asigurare solicitate, respectand procedurile companiei;
- Gestionarea portofoliului de reinnoiri;
- Urmarirea evolutiei portofoliului din punctul de vedere al vanzarilor si profitabilitatii;
- Initierea si propunerea masurilor de ajustare a tarifelor, conditiilor si termenilor de asigurare, precum si produse de asigurare noi;
- Realizarea rapoartelor de activitate, efectuarea inspectiilor de risc;
- Oferirea suportului tehnic retelei de vanzari;
- Participarea la dezvoltarea documentelor suport pentru forta de vanzari;
- Monitorizarea structurii portofoliului si realizarea analizei specifice.

Candidatii trebuie sa indeplineasca urmatoarele cerinte minime:
- Studii universitare, de preferinta economice (studiile post-universitare constituie un avantaj);
- Experienta relevanta in asigurari generale de minim 3 ani;
- Cunostinte solide in utilizarea MS Office, usurinta in invatarea unor aplicatii informatice noi;
- Abilitati de organizare;
- Buna cunoastere a pietei asigurarilor generale;
- Buna cunoastere si capacitate de administrare a produselor de asigurare;
- Buna capacitate de decizie, gandire analitica;
- Bune abilitati de comunicare si de a lucra in echipa;
- Seriozitate, perseverenta;
- Buna cunoastere a limbii engleze.

In cazul in care indepliniti criteriile mentionate mai sus si doriti sa va dezvoltati cariera, va rugam sa transmiteti aplicatia dvs., prin e-mail, la adresa: office@forteasig.com, mentionand pozitia pentru care aplicati.