Director Sucursala Bucuresti

CARPATICA Asig recruteaza Director Sucursala Bucuresti

carpatica_yopmail.com_hdvr
Actualizat la: 2013-11-20
Valabil pana la: 2014-02-14

Compania CARPATICA Asig Nivel cariera Peste 3 Ani Exp

Descrierea postului:
- Coordonarea, monitorizarea si evaluarea activitatii de vanzare in cadrul echipei;
- Recrutarea si formarea de agenti de asigurare si inspectori de asigurari;
- Monitorizarea, propunerea unor masuri si sprijinirea activitatii zilnice a echipei de vanzare aflate in coordonarea sa, in vederea realizarii obiectivelor de vanzari si a obiectivelor specifice din campaniile de vanzari/recrutare;
- Propunerea unor masuri pentru identificarea segmentelor de piata cu potential de crestere si profitabilitate si mentinerea clientilor existenti in portofoliu;
- Atragerea de clienti noi, negocieri cu clienti noi sau existenti, obtinerea unor conditii speciale de asigurare sau reduceri, incheierea protocoalelor, urmarirea efectuarii corecte a inspectiilor de risc, precum si alte activitati in legatura cu acestea;
- Monitorizarea indeplinirii activitatii de administrare corecta a portofoliului echipei de vanzari coordonate, in vederea satisfacerii nevoilor financiare si de asigurare ale clientilor, cresterii ratei reinnoirilor, indeplinirii corecte a procedurilor de incasare a primelor de asigurare, cresterii ratei de cross sales si propunerea de masuri pentru imbunatatirea acestor indicatori;
- Realizarea de situatii, rapoarte de activitate si rezultate si propunerea de masuri in vederea atingerii obiectivelor si standardelor de performanta comunicate de companie.

Cerinte:
- Studii superioare;
- Experienta: minim 3 ani vechime in domeniul asigurarilor si minim 1 an experienta manageriala;
- Cunostinte MS Office (Excel, Word, Power Point) nivel mediu;
- Spirit antreprenorial, abilitati de relationare, prezentare, comunicare si negociere, planificare si organizare, orientare catre rezultate si catre client, abilitati de a conduce o echipa;
- Retea de vanzare extinsa.

Oferta (bonusuri, beneficii):
- Oportunitate de dezvoltare a unei cariere in management intr-o companie solida si dinamica;
- Suport logistic si training-uri;
- Pachet complex de beneficii.

Pentru mai multe informatii, puteti apela numarul de telefon 0269.501.677 sau trimite mail pe adresa veronica.roman@carpaticaasig.ro.
Asteptam CV-urile dvs pe adresa: veronica.roman@carpaticaasig.ro.

Job Urgent