Consilier Vanzari pentru intreaga retea de sucursale ASIROM

ASIROM V.I.G. S.A recruteaza Consilier Vanzari pentru intreaga retea de sucursale ASIROM

asirom_yopmail.com_9guy
Actualizat la: 2013-11-20
Valabil pana la: 2014-02-28

Compania ASIROM V.I.G. S.A Nivel cariera Primii 3 Ani Exp,Mid-Level

Responsabilitati:
- Coordoneaza si monitorizeaza eficient activitatea de vanzari la nivelul grupei de agenti p.f. din subordine;
- Dezvolta portofoliul de asigurari prin implicarea membrilor grupei, dar si prin dezvoltarea portofoliului propriu de asigurari;
- Dezvolta in permanenta grupa de agenti p.f. din subordine prin recrutarea de noi colaboratori;
- Promoveaza produsele si serviciile oferite de ASIROM;
- Face propuneri pentru imbunatatirea procesului de ofertare si vanzare cu scopul atingerii si depasirii obiectivelor asumate;
- Identifica si oferteaza potentialii clienti.

Candidatii trebuie sa indeplineasca urmatoarele cerinte:
- Studii superioare;
- Abilitati de comunicare si coordonare;
- Experienta in asigurari de minim 2 ani intr-o companie de asigurari;
- Abilitati de recrutare si training necesare dezvoltarii propriei echipe de vanzari (formare de echipa agenti persoane fizice);
- Dezvoltare portofoliu asigurari;
- Spirit antreprenorial;
- Incredere in sine, proactiv, tenace, insistent, ambitios;
- Cunostinte PC (pachet MS Office);
- Fara cazier si fara urmariri penale.

Oferim:
- Sistem de salarizare stimulativ/competitiv, in functie de performanta actului managerial si de rezultatele echipei;
- Obtinerea de venituri nelimitate in functie de realizari;
- Posibilitatea dezvoltarii unei cariere care permite accederea la nivelul superior, cel de Manager Coordonator Vanzari;
- Training.

Prezentul anunt este valabil pentru intreaga retea de sucursale ASIROM (pentru toate judetele din tara). Pentru a nu ingreuna procesul de selectie al CV-urilor, va rugam sa specificati orasele urmarite (unde doriti sa va desfasurati activitatea).

In cazul in care indepliniti criteriile mentionate mai sus si doriti sa va dezvoltati cariera in cadrul unuia dintre cei mai puternici asiguratori de pe piata locala, va rugam sa trimiteti aplicatia dumneavoastra prin e-mail la adresa: recrutare@asirom.ro sau sa intrati pe www.asirom.ro, sectiunea Cariere.