Inspector de Specialitate Daune - Bucuresti

SIGNAL IDUNA recruteaza Inspector de Specialitate Daune - Bucuresti

signal_yopmail.com_syh2
Actualizat la: 2011-10-07
Valabil pana la: 0000-00-00

Compania SIGNAL IDUNA Nivel cariera Entry-Level
Limbi straine

Descrierea postului:
- Intocmeste dosarele de dauna standard si le analizeaza din punct de vedere al contractului de asigurare si conform normelor si procedurilor companiei;
- Analizeaza din punct de vedere medical dosarele de dauna alocate, din perspectiva conditiilor initiale de acceptare a contractului de asigurare si proceseaza dosarele de dauna standard;
- Verifica documentele de plata aferente serviciilor medicale efectuate;
- Inainteaza spre plata documentatia corespunzatoare dosarelor de dauna, verificata si autorizata, catre departamentul Contabilitate;
- Proceseaza daunele in baza de date, conform procedurii de lucru si in concordanta cu rezolutia fiecarei daune;
- Intocmeste rapoarte specifice departamentului;
- Colaboreaza si ofera feed-back periodic departamentelor Call center, Medical Network Provider, Underwritting si Actuariat referitor la procedurile curente de lucru si la administrarea produselor de asigurare de catre companie.

Cerinte:
- Studii medii/superioare;
- Experienta in asigurari si/sau cunostintele medicale reprezinta un avantaj;
- Persoana organizata, analitica, atenta la detalii;
- Preocupare pentru acuratete;
- Orientare spre rezultate si respectarea termenelor;
- Capacitate de a rezolva probleme;
- Spirit de echipa;
- Integritate;
- Cunostinte MS Office (Excel, Word), programe de administrare a asigurarilor;
- Limba engleza nivel conversational.