Inspector de Risc - 2 pozitii, zona Nord Vest si Nord Est

GROUPAMA Asigurari recruteaza Inspector de Risc - 2 pozitii, zona Nord Vest si Nord Est

groupama_yopmail.com_635t
Actualizat la: 2013-09-25
Valabil pana la: 2013-10-11

Compania GROUPAMA Asigurari Nivel cariera Peste 3 Ani Exp

Responsabilitati:
- Efectueaza inspectiile de risc si vizite pentru asigurarile property;
- Contribuie la dezvoltarea normelor si formularelor aferente inspectiilor de risc;
- Recomanda incheierea politelor de asigurare cu excluderea anumitor riscuri in cazurile in care constata circumstante agravante cu ocazia efectuarii inspectiei de risc;
- Propune solutii si imbunatatiri pentru obiectivul ce se solicita a fi asigurat in vederea diminuarii riscului;
- Instruieste si consiliaza permanent forta de vanzare in efectuarea inspectiilor de risc si ofera informatii si suport activitatii de subscriere a asigurarilor property;
- Organizeaza si intretine arhiva specifica activitatii desfasurate;
- Elaboreaza rapoarte aferente activitatii de inspectii de risc.

Profilul candidatului:
- Studii superioare tehnice;
- Absolvirea unor programe de pregatire in domeniul asigurarilor reprezinta un avantaj major;
- Minimum 1 an experienta in asigurari;
- Experienta intr-un post similar constituie avantaj;
- Cunostinte ale pietei si produselor de asigurari;
- Cunostinte tehnice privind obiectul asigurarilor de bunuri si “engineering”;
- Excelente abilitati de organizare a timpului, prioritatilor si documentelor;
- Capacitatea de a lucra sub presiune si stres;
- Excelente abilitati de analiza si sinteza;
- Excelente abilitati de rezolvare a problemelor;
- Foarte bune abilitati de comunicare;
- Capacitatea de a pastra o imagine pozitiva si profesionista cu clientii;
- Cunostinte de operare pe calculator (Ms Office, aplicatii specifice);
- Bune cunostinte de limba engleza;
- Perseverenta;
- Adaptabilitate;
- Responsabilitate.

In cazul in care sunteti interesat de aceasta oportunitate de cariera va rugam sa trimiteti CV-ul si scrisoarea de intentie la adresa de email recrutare@groupama.ro.
Termen limita: 11.10.2013. Toate aplicatiile vor fi tratate confidential. Numai candidatii selectionati vor fi contactati pentru un interviu.