Manager Subscriere Corporate - cu locatie in Bucuresti

GROUPAMA Asigurari recruteaza Manager Subscriere Corporate - cu locatie in Bucuresti

groupama_yopmail.com_635t
Actualizat la: 2013-09-25
Valabil pana la: 2013-10-11

Compania GROUPAMA Asigurari Nivel cariera Peste 3 Ani Exp

Responsabilitati:
- Asigura organizarea si eficientizarea activitatii de subscriere non-viata pentru segmentul de clienti Corporate prin elaborarea, implementarea si monitorizarea fluxurilor de lucru inter-departamentale pe acest segment;
- Colaboreaza cu departamentele de subscriere non-viata si Directia Brokeri, Leasing si Parteneriate strategice pentru stabilirea riteriilor de calificare in segmentul Corporate a clientilor noi, potentiali, cat si a celor existenti in portofoliu;
- Elaboreaza si coordoneaza implementarea standardelor de tratare si relationare cu clientii corporate identificati;
- Analizeaza la nivel de ansamblu potentialul clientilor PJ/ Corporate si pune la dispozitia retelei de vanzari oferte complexe, competitive si adaptate nevoilor acestora.

Profilul candidatului:
- Studii superioare;
- Minimum 5 ani experienta intr-un post similar in asigurari;
- Cursuri de specializare in asigurari (subscriere) constituie avantaj;
- Experienta manageriala constituie avantaj;
- Excelente cunostinte de subscriere de asigurari non-viata si legislatie in asigurari;
- Cunostinte foarte bune privind produsele si piata de asigurari non-viata;
- Abilitati solide de operare pe calculator (Ms Office, aplicatii specifice);
- Limba engleza la nivel avansat;
- Foarte bune abilitati de persuasiune si influentare in lipsa unei autoritati formale;
- Munca in echipa si cooperare, abilitati foarte bune de relationare inter-departamentala;
- Foarte bune abilitati de organizare, planificare si coordonare, prioritizare si managementul timpului;
- Abilitati de comunicare foarte bune;
- Foarte bune abilitati de relationare si negociere;
- Abilitati foarte bune de lucru in conditii de presiune si stres;
- Abilitati bune de rezolvare de probleme si luare de decizii;
- Initiativa si spirit proactiv;
- Orientare spre obiective si rezultate.

In cazul in care sunteti interesat de aceasta oportunitate de cariera va rugam sa trimiteti CV-ul si scrisoarea de intentie la adresa de email recrutare@groupama.ro.
Termen limita: 11.10.2013. Toate aplicatiile vor fi tratate confidential. Numai candidatii selectionati vor fi contactati pentru un interviu.