Key Account Executive (Asigurari de Persoane) - cu locatie in Bucuresti

GROUPAMA Asigurari recruteaza Key Account Executive (Asigurari de Persoane) - cu locatie in Bucuresti

groupama_yopmail.com_635t
Actualizat la: 2013-09-25
Valabil pana la: 2013-10-11

Compania GROUPAMA Asigurari Nivel cariera Peste 3 Ani Exp

Responsabilitati:
- Promoveaza produsele de asigurari de viata si sanatate destinate persoanelor juridice;
- Dezvolta relatii de colaborare cu clientii pentru identificarea de noi oportunitati de incheiere a asigurarilor;
- Pregateste prezentari, materiale si oferte comerciale pentru clientii gestionati, in colaborare cu directiile tehnice ale companiei;
- Participa activ la negocierea contractelor cu clientii gestionati si urmareste derularea acestor contracte;
- Ofera suport retelei de vanzari si brokerilor parteneri in ofertarea de asigurari de persoane catre companii.

Profilul candidatului:
- Studii superioare;
- Orice forma de pregatire in vanzari si asigurari constituie un avantaj;
- Minim 3 ani in asigurari, din care minim 2 ani experienta in vanzarea de asigurari business to business;
- Excelente cunostinte vizand produsele de asigurare de persoane destinate persoanelor juridice;
- Cunostinte privind legislatia in domeniul asigurarilor, in special in aria sa de activitate;
- Excelente abilitati de comunicare si inter-relationare cu persoane situate la niveluri superioare in ierarhie;
- Excelente abilitati de influentare si negociere;
- Foarte bune abilitati de organizare si management al timpului si documentelor;
- Colaborare, abilitati de lucru transversal;
- Foarte bune abilitati de rezolvare de probleme;
- Rigoare, atentie la detalii;
- Ambitie si dorinta de auto-depasire;
- Agilitate/ Deschidere si adaptare la schimbare;
- Cunostinte de operare pe calculator (Ms Office, corespondenta, aplicatii specifice);
- Limba engleza/ franceza la nivel minim intermediar;
- Permis de conducere.

In cazul in care sunteti interesat de aceasta oportunitate de cariera va rugam sa trimiteti CV-ul si scrisoarea de intentie la adresa de email recrutare@groupama.ro.
Termen limita: 11.10.2013. Toate aplicatiile vor fi tratate confidential. Numai candidatii selectionati vor fi contactati pentru un interviu.