Subscriitor constructii montaj

ALLIANZ-TIRIAC recruteaza Subscriitor constructii montaj

allianz_yopmail.com_cl93
Actualizat la: 2013-08-07
Valabil pana la: 2013-09-06

Compania ALLIANZ-TIRIAC Nivel cariera Peste 3 Ani Exp

Descrierea postului:
- Participa la redactarea Conditiilor Generale de Asigurare, a Conditiilor speciale de asigurare si logistica de produs - formularistica (cerere-chestionar, model polita si tarif de prime);
- Participa la redactarea documentatiei specifice pentru departamentul responsabil de implementarea produselor in sistemul informatic;
- Participa la redactarea normelor de subscriere;
- Raspunde de realizarea documentatiei tehnice in vederea obtinerii acordului de preluare a riscului precum si de avizarea pretului pentru solicitari ce depasesc prevederile contractului de reasigurare;
- Raspunde pentru redactarea de Conditii Speciale de Asigurare, Contracte, Conventii, Programe speciale;
- Raspunde de acordarea de consultanta sucursalelor/brokerilor/

agentilor/clientilor pentru stabilirea acoperirilor adecvate afacerii/solicitarii si incheierea politelor de asigurare;
- Raspunde de intocmirea corecta a rapoartelor de activitate pentru conducerea companiei;
- Raspunde de intocmirea corecta a raportarilor periodice transmise reasiguratorilor;
- Raspunde de intocmirea corecta a analizelor de portofoliu - produse/clienti.

Cerintele postului:
- Studii superioare: tehnice de specialitate – constructii civile constituie avantaj;
- Experienta: minim 2 ani in asigurari;
- Cunostinte: asigurari non-viata, operare PC, experienta in domeniul asigurarilor;
- Limbi straine si grad de cunoastere: engleza - nivel avansat;
- Abilitati/calitati individuale: dinamism, spirit de observatie, flexibilitate, inovatie, perseverenta, bune capacitati de comunicare si negociere;
- Carnet de conducere;
- Experienta santier: constituie avantaj.

Oferta (bonusuri, beneficii):
- Pachet salarial atractiv;
- Posibilitatea de a face parte din echipa de profesionisti ALLIANZ-TIRIAC.

Asteptam CV-urile dvs. insotite de o scrisoare de intentie pana la data de 06.09.2013, pe adresa de e-mail: hr@allianztiriac.ro.
Vor fi contactate doar persoanele selectionate.