Director Adjunct Sucursala Iasi

ALLIANZ-TIRIAC recruteaza Director Adjunct Sucursala Iasi

allianz_yopmail.com_cl93
Actualizat la: 2013-08-06
Valabil pana la: 2013-08-31

Compania ALLIANZ-TIRIAC Nivel cariera Peste 3 Ani Exp

Descrierea postului:
- Stabileste si repartizeaza, impreuna cu Directorul de Sucursala, obiectivele anuale de vanzari/recrutare pentru Managerii de Echipe de Agenti aflati in coordonarea sa;
- Monitorizeaza, propune masuri si sprijina in activitatea zilnica Managerii de Echipe de Agenti aflati in coordonarea sa, in vederea realizarii obiectivelor de vanzari si a obiectivelor specifice din campaniile de vanzari/recrutare;
- Propune masuri pentru identificarea segmentelor de piata cu potential de crestere si profitabilitate si mentinerea clientilor existenti in portofoliul Managerilor de Echipe de Agenti si al agentilor lor;
- Realizeaza activitati de atragere a clientilor noi, negocieri cu clienti noi sau existenti, obtinerea unor conditii speciale de asigurare sau reduceri, incheierea protocoalelor, urmarirea efectuarii corecte a inspectiilor de risc, precum si alte activitati in legatura cu acestea, cu avizarea Directorului de Sucursala;
- Monitorizeaza indeplinirea activitatii de administrare corecta a portofoliului Managerilor de Echipe de Agenti si al agentilor lor, in vederea satisfacerii nevoilor financiare si de asigurare ale clientilor, scaderii ratei rezilierilor pentru asigurarile de viata, cresterii ratei reinnoirilor pentru asigurarile generale, indeplinirii corecte a procedurilor de incasare a primelor de asigurare, cresterii ratei vanzarilor incrucisate si propune masuri pentru imbunatatirea acestor indicatori;
- Intocmeste situatii, rapoarte de activitate si rezultate pentru Managerii de Echipe de Agenti aflati in coordonarea sa si propune masuri in vederea atingerii obiectivelor si standardelor de performanta comunicate de companie;
- Participa la sedintele periodice de management si analiza vanzari cu Managerii de Echipe de Agenti aflati in coordonarea sa;
- Realizeaza, la cererea Directorului de Sucursala, activitati de raportare directa pentru activitatea de vanzari si financiara, conform cerintelor si standardelor companiei.

Cerinte:
- Studii superioare;
- Experienta: minim 3 ani vechime in domeniul asigurarilor si minim 1 an experienta manageriala;
- Cunostinte MS Office (Excel, Word, Power Point) nivel mediu;
- Limba engleza nivel mediu;
- Spirit antreprenorial, abilitati de relationare, prezentare, comunicare si negociere, planificare si organizare, orientare catre rezultate si catre client, abilitati de a conduce o echipa.

Oferta (bonusuri, beneficii):
- Pachet salarial atractiv;
- Oportunitati de cariera si dezvoltare (programe de training, cluburi de performanta, trepte de cariera);
- Posibilitatea de a face parte din echipa de profesionisti ALLIANZ-TIRIAC, in drumul spre performanta.

Asteptam CV-urile dvs. insotite de o scrisoare de intentie pana la data de 31.08.2013, pe adresa de e-mail: tatiana.coman@allianztiriac.ro