Specialist Subscriere Reasigurare Senior

GROUPAMA Asigurari recruteaza Specialist Subscriere Reasigurare Senior

groupama_yopmail.com_635t
Actualizat la: 2013-07-11
Valabil pana la: 2013-07-24

Compania GROUPAMA Asigurari Nivel cariera Peste 3 Ani Exp
Responsabilitati:
- Gestioneaza contractele de reasigurare si raportarile aferente acestora;
- Participa activ la implementarea noului sistem informatic al companiei;
- Gestioneaza raportarile specifice activitatii (ASF, raportari interne si catre Grup);
- Contribuie la dezvoltarea si buna desfasurare a activitatilor specifice de reasigurare.

Profil candidat:
- Studii superioare;
- Minim 3 ani experienta in domeniul reasigurarilor;
- Cunostinte avansate de limba engleza;
- Cunostinte de operare pe calculator (MsOffice, corespondenta, aplicatii specifice);
- Foarte bune cunostinte in domeniul reasigurarilor;
- Bune abilitati de comunicare si inter-relationare cu o mare diversitate de persoane;
- Foarte bune abilitati de persuasiune si negociere.

In cazul in care sunteti interesat de aceasta oportunitate de cariera va rugam sa trimiteti CV-ul si scrisoarea de intentie la adresa de email recrutare@groupama.ro. Termenul limita este 24.07.2013. Toate aplicatiile vor fi tratate confidential. Numai candidatii selectionati vor fi contactati pentru un interviu.

Job Urgent