Senior Underwriter (S.U.W.), pentru Centrala

CREDIT EUROPE Asigurari recruteaza Senior Underwriter (S.U.W.), pentru Centrala

credit-europe_yopmail.com_9vg7
Actualizat la: 2013-05-16
Valabil pana la: 2013-05-31

Compania CREDIT EUROPE Asigurari Nivel cariera Peste 3 Ani Exp
Limbi straine

Responsabilitati:
- Analizarea solicitarilor de asigurare, intocmirea ofertei si negocierea cu potentialii clienti;
- Emiterea si trimiterea tuturor tipurilor de polite de asigurare solicitate, respectand procedurile companiei;
- Gestionarea portofoliului de reinnoiri;
- Urmarirea evolutiei portofoliului din punct de vedere al vanzarilor si profitabilitatii;
- Initierea si propunerea masurilor de ajustare a tarifelor, conditiilor si termenilor de asigurare, precum si produse de asigurare noi;
- Realizarea rapoartelor de activitate, efectuarea inspectiilor de risc;
- Oferirea suportului tehnic retelei de vanzari;
- Participarea la dezvoltarea documentelor suport pentru forta de vanzari;
- Monitorizarea structurii portofoliului si realizarea analizei specifice.

Candidatii trebuie sa indeplineasca urmatoarele cerinte minime:
- Studii universitare, de preferinta economice (studiile post-universitare constituie un avantaj);
- Experienta relevanta in asigurari generale de minim 3 ani;
- Cunostinte solide in utilizarea MS Office, usurinta in invatarea unor aplicatii informatice noi;
- Abilitati de organizare;
- Buna cunoastere a pietei asigurarilor generale;
- Buna cunoastere si capacitate de administrare a produselor de asigurare;
- Buna capacitate de decizie, gandire analitica;
- Bune abilitati de comunicare si de a lucra in echipa;
- Seriozitate, perseverenta;
- Buna cunoastere a limbii engleze.

Oferim:
- Salariu motivant;
- Asigurare medicala privata;
- Tichete de masa.

In cazul in care indepliniti criteriile mentionate mai sus si doriti sa va dezvoltati cariera in cadrul unui puternic grup multinational, va rugam sa transmiteti aplicatia dvs. (codata corespunzator) prin e-mail, la adresa hr@ceasigurari.ro.