ALLIANZ-TIRIAC - Asistent CFO

ALLIANZ-TIRIAC recruteaza ALLIANZ-TIRIAC - Asistent CFO

allianz_yopmail.com_cl93
Actualizat la: 2011-12-08
Valabil pana la: 2011-12-14

Compania ALLIANZ-TIRIAC Nivel cariera Entry-Level
Limbi straine

Obiectivul postului:
- Asigura suport administrativ Directorului Economic-Financiar.

Descrierea postului:
- Centralizeaza, verifica si analizeaza informatiile necesare Directorului Economic-Financiar pentru a fi folosite in documente ca: rapoarte, prezentari, scrisori etc;
- Intocmeste raporate si situatii necesare Directorului Economic-Financiar;
- Participa la sedinte, teleconferinte si intocmeste minutele intalnirilor;
- Elaboreaza prezentarile pentru Directorul Economic-Financiar;
- Se ocupa de corespondenta atat in limba romana, cat si in limba engleza (e-mailuri, scrisori, minute etc);
- Pregateste deplasarile Directorului Economic-Financiar in tara si in strainatate (rezervari avion, hotel etc).

Cerinte:
- Studii: superioare economice;
- Experienta/vechime intr-o pozitie similara (ani): minim 2 ani;
- Cunostinte: cunostinte avansate MS Office (Excel, Word, Power Point);
- Limbi straine si grad de cunoastere: Limba engleza nivel avansat (scris, vorbit, citit);
- Foarte bune abilitati de planificare, organizare si rezolvare a problemelor;
- Foarte bune abilitati de analiza si sinteza;
- Foarte bune abilitati de relationare si de comunicare (verbal, scris).

Oferta (bonusuri, beneficii):
- Pachet salarial atractiv;
- Posibilitatea de a face parte din echipa de profesionisti ALLIANZ-TIRIAC, in drumul spre performanta.