Corporate Account Executive

Otto Broker recruteaza Corporate Account Executive

otto_yopmayl.com_dw69
Actualizat la: 2013-04-11
Valabil pana la: 2013-04-20

Compania Otto Broker Nivel cariera Primii 3 Ani Exp,Mid-Level

Profil candidat:
- Autonomie, capacitate de prioritizare si bun management al timpului;
- Initiativa, capacitate de analiza si decizie rapida;
- Atitudine consultativa si usurinta in relationarea interpersonala cu diverse tipologii de persoane.

Cunostinte si experienta:
- Minim 1,5 ani experienta intr-o pozitie similara;
- Cunostinte solide privind produsele corporate fundamentale (Auto/Property/Raspunderi civile);
- Cunostinte privind linii \"specializate\" de asigurare (Cargo, Engineering, Credite comerciale, Garantii, Employee Benefits) reprezinta un avantaj;
- Studii superioare economice sau tehnice;
- Abilitati bune de comunicare in limba engleza (vorbit, scris, citit);
- Deprinderi bune de operare PC (Excel, Word, Power Point).

Responsabilitati:
- Comunica si relationeaza cu clientii din portofoliul alocat;
- Urmareste si implementeaza activitati curente impuse de programele de asigurare ale clientilor (negociere, emitere si administrare polite, inspectii de risc, suplimente, etc.);
- Ofera asistenta la dauna si investigheaza cele mai bune solutii pentru rezolvarea acestora;
- Intocmeste periodic si prezinta clientilor rapoarte referitoare la programele de asigurare aflate in derulare;
- Mentine relatii bune cu partenerii, firme de asigurare si se informeaza constant in legatura cu evolutia acestora, produsele nou aparute in piata, concurenta etc.

Oferta:
- Pachet de compensatii si beneficii motivant;
- Plan de cariera si oportunitati de crestere clar definite.

Otto Broker este unul dintre cei mai importanti brokeri independenti din Romania si cel mai mare broker de asigurari retail din centrele comerciale. Cu o experienta de 12 ani in domeniul asigurarilor, Otto Broker ofera servicii de brokeraj in asigurari atat pe segmentul corporate, cat si in zona retail. www.ottobroker.ro

Asteptam aplicatia ta la adresa de e-mail: hr@ottobroker.ro, pana la data de 20 aprilie 2013.

Job Urgent