Senior Account Manager (Bucuresti)

GrECo JLT Romania GmbH Viena recruteaza Senior Account Manager (Bucuresti)

greco_yopmail.com_dm4f
Actualizat la: 2013-03-12
Valabil pana la: 2013-04-12

Compania GrECo JLT Romania GmbH Viena Nivel cariera Peste 3 Ani Exp
Limbi straine

Responsabilitati:
- Coordonarea si dezvoltarea portofoliului de clienti corporate;
- Proiectarea, propunerea si implementarea de solutii optime de asigurari.

Cerinte:
- Studii superioare, de preferat economice sau juridice;
- Minim 7 ani experienta in asigurari pentru clienti corporate.

Profilul candidatului:
- Abilitati excelente de comunicare si prezentare;
- Bune abilitati de organizare si planificare;
- Abilitati de lider;
- Initiativa, proactivitate, capacitate de analiza;
- Adaptabilitate si eficienta;
- Cunostinte foarte bune de Microsoft Office;
- Cunostinte foarte bune de limba engleza;
- Cunostinte de limba germana - constituie avantaj;
- Abilitati de vanzari (identificarea de oportunitati, recunoasterea nevoii, satisfacerea cerintelor clientilor);
- Rezistenta la stres;
- Aspect fizic placut;
- Permis auto - categoria B.

Se ofera:
- Posibilitati de dezvoltare a carierei intr-o companie multinationala;
- Pachet salarial motivant.

Persoanele interesate sunt rugate sa trimita un CV si o scrisoare de intentie pe adresae.simionescu@ro.greco.eu pana la data de 12 aprilie 2013. Se vor mentiona persoane de contact pentru referinte. Toate aplicatiile vor fi tratate confidential. Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru interviu, celelalte aplicatii urmand sa intre in baza de date a companiei pentru oportunitati viitoare.

Job Urgent