Director Divizia Daune

ALLIANZ-TIRIAC recruteaza Director Divizia Daune

allianz_yopmail.com_cl93
Actualizat la: 2013-03-11
Valabil pana la: 2013-03-29

Compania ALLIANZ-TIRIAC Nivel cariera Primii 3 Ani Exp,Mid-Level

Descrierea postului:
- Realizeaza managementul activitatii Diviziei Daune urmarind incadrarea in obiectivul general al Companiei;
- Actualizeaza/elaboreaza proceduri/norme interne pentru reglementarea activitatii Diviziei Daune;
- Coordoneaza/participa la proiectele stabilite de directorul Directiei Operatiuni /conducerea Companiei;
- Aproba/respinge plata dosarelor de dauna care depasesc competenta personalului din subordine;
- Aproba plata dosarelor de dauna pentru situatii deosebite in limita competentelor stabilite;
- Participa la elaborarea conditiilor de asigurare/protocoalelor referitor la activitatea de solutionare a daunelor;
- Participa la intalniri/negocieri cu clienti, brokeri, unitati reparatoare, alti parteneri pe probleme specifice activitatii de regularizare a daunelor;
- Sustine, argumenteaza si supune aprobarii Directorului Directiei Operatiuni obiectivele si planurile de dezvoltare, cat si bugetul de venituri si cheltuieli al Diviziei Daune;
- Analizeaza rapoartele de activitate primite, intocmeste analize, sinteze, rapoarte privind activitatea departamentelor coordonate si le prezinta Directorului Directiei Operatiuni.

Cerintele postului:
- Studii: superioare;
- Experienta/vechime intr-o pozitie similara (ani):

  • minim 3 ani in asigurari;
  • minim 2 ani intr-o pozitie manageriala in specialitate pe care urmeaza sa o conduca.

- Cunostinte: legislative in domeniul asigurarilor, utilizare PC;
- Limbi straine si grad de cunoastere: limba engleza avansat;
- Abilitati/calitati individuale: integritate, onestitate, loialitate, abilitati de planificare si organizare, foarte buna cunoastere a proceselor specifice ariei coordonate, rezistenta la stres, perseverenta, seriozitate;
- Alte cerinte: permis conducere cat. B.

Va rugam sa transmiteti CV-ul si scrisoarea de intentie la adresa de email hr@allianztiriac.ro pana pe 29.03.2013 cel tarziu.