Regional Sales Manager (Brasov / Constanta)

CREDIT EUROPE Asigurari recruteaza Regional Sales Manager (Brasov / Constanta)

credit-europe_yopmail.com_9vg7
Actualizat la: 2013-02-28
Valabil pana la: 2013-04-30

Compania CREDIT EUROPE Asigurari Nivel cariera Peste 3 Ani Exp
Limbi straine

Tipul programului:
- Full time.

Posturi disponibile:
- 2 (1 per oras de baza).

Cerintele postului:
- Posesor certificat de pregatire continua eliberat de CSA - Comisia de Supraveghere a Asigurarilor;
- Abilitatea de a comunica clientilor caracteristicile si beneficiile asigurarii si produselor;
- Abilitati de vanzari si marketing, intr-un mediu de vanzari multi-produs, in care vanzarea de tip \"cross selling\" si mentinerea clientilor sunt esentiale pentru atingerea bugetului;
- Minim 3 ani de experienta in vanzari si asigurari;
- Detinerea unui portofoliu propriu de clienti (este un plus);
- Cunoasterea limbii engleze (constituie un avantaj).

Responsabilitatile postului:
- Indeplinirea activitatilor de marketing in exteriorul companiei pentru a genera vanzari;
- Organizarea echipei de vanzari, training si management performant pentru dezvoltarea capacitatilor echipei si imbunatatirea performantelor acesteia;
- Construirea si mentinerea relatiilor cu organizatiile din comunitate, afacerile locale si agentiile guvernamentale;
- Dezvoltarea si administrarea relatiilor cu clientii actuali si potentiali, actionand ca un consultant al acestora pentru serviciile si produsele companiei;
- Intelegerea, promovarea si cunoasterea criteriilor de subscriere si procedurilor companiei si ale modificarilor aduse acestora.

Oferim:
- Venit fix + comision competitiv;
- Asigurare medicala privata;
- Tichete de masa.

Va rugam sa adaugati codul de referinta \"RSM\" in subiectul email-ului transmis la adresa: jobs@ceasigurari.ro

Job Urgent