Insurance Manager

NETRISK Romania recruteaza Insurance Manager

netrisk_yopmail.com_gu6m
Actualizat la: 2013-02-27
Valabil pana la: 2013-04-30

Compania NETRISK Romania Nivel cariera Peste 3 Ani Exp

Principalele responsabilitati:
- Managementul relatiei cu asiguratorii;
- Pregatirea rapoartelor periodice catre management si catre CSA;
- Administrarea raportarilor catre asiguratori privind politele emise si a deconturilor de comisioane;
- Dezvoltarea echipei: recrutarea, training-ul si coaching-ul salariatilor din departamentul de subscrieri;
- Crearea unui knowledge-base pentru asigurarile non-life;
- Mentinerea in permanenta a legaturii cu celelalte departamente ale Netrisk Romania.

Cerinte:
- Minim 3 ani experienta intr-o pozitie similara pentru un broker de dimensiuni mari;
- Experienta manageriala cu abilitati de planificare, elaborare strategii reprezinta un avantaj;
- Cunoasterea legislatiei specifice si a pietei de produse din domeniul asigurarilor;
- Experienta in relatiile cu asiguratorii;
- Orientare puternica catre rezultate si competitivitate;
- Excelente abilitati de comunicare si negociere cu parteneri si clienti;
- Experienta anterioara in domeniul asigurarilor non-viata;
- Atitudine pozitiva, pro-activa.

Oferim:
- Salariu atractiv si motivant, peste nivelul pietei;
- Oportunitati reale de promovare si de a creste o data cu afacerile Netrisk Romania;
- Flexibilitate si deschidere spre noi dezvoltari, proiecte si idei inovatoare de business, in baza sprijinului pe care Netrisk Romania il are din partea actionarilor sai.

Persoanele interesate sunt rugate sa trimita un C.V. si o scrisoare de intentie la adresa de e-mail: alex.stoian@asigura.ro

Job Urgent