Specialist Asigurari persoane & pensii private

MARSH recruteaza Specialist Asigurari persoane & pensii private

marsh_yopmail.com_ltfy
Actualizat la: 2011-10-07
Valabil pana la: 0000-00-00

Compania MARSH Nivel cariera Entry-Level
Limbi straine

Marsh Broker de Asigurare-Reasigurare (www.marsh.ro), subsidiara a Marsh Inc. (www.marsh.com) si lider mondial in domeniul consultantei de risc si al brokerajului in asigurari, angajeaza pentru biroul din Bucuresti:

Denumirea postului: Senior Consultant Employee Benefits (Specialist Asigurari persoane & pensii private)
Departament: Employee Benefits
Raporteaza catre: Employee Benefits Manager

Pachet salarial: Salariu & beneficii Program de lucru: Full time Locatie: Bucuresti

Scurta descriere a postului
1. Prospectarea pietei, atragerea de noi clienti si extinderea portofoliului pentru clientii existenti;
2. Administrarea portofoliului de asigurari "employee benefits" (asigurari de viata, de accidente, de sanatate, de calatorie in strainatate) si pensii private pentru clientii alocati;
3. Consultanta de resurse umane privind "employee benefits".

Principalele responsabilitati
1. Dezvoltarea portofoliului de clienti, cu asistenta din partea departamentului de Sales & Marketing;
2. Dezvoltarea si adaptarea de produse de consultanta si asigurari "employee benefits";
3. Gestionarea conturilor clientilor Marsh, conform standardelor si procedurilor Marsh:
•    Preluarea cererilor de asigurare/reinnoire/extindere de la clienti si transmiterea catre clienti a ofertelor de asigurare in vederea obtinerii acordului acestora;
•    Administrarea contractelor de asigurare.
Educatie:
Studii superioare; orice alt curs/training cu relevanta pentru domeniul asigurarilor "employee benefits" si/sau consultantei de resurse umane.

Experienta profesionala
Minim 2 ani in domeniul asigurarilor "employee benefits".

Personalitate
- Dinamic, flexibil, rezistent la stress, eficient;
- Abilitati de comunicare si relationare, atentie pentru detalii, atentie fata de nevoile clientului, capabil sa lucreze in echipa.

Cerinte
1. Cunostinte de specialitate in domeniul asigurarilor "employee benefits";
2. Cunostinte IT (MsOffice);
3. Engleza – nivel avansat;
4. Permis de conducere - B.

Se ofera:
Un mediu de lucru dinamic si profesionist
Posibilitatea construirii unei cariere intr-o companie multinationala
Cursuri de formare profesionala

Job Urgent