Broker de Asigurare - Referent Daune

INTERFIDES INTERNATIONAL recruteaza Broker de Asigurare - Referent Daune

interfides_yopmail.com_3bfm
Actualizat la: 2013-02-06
Valabil pana la: 2013-03-31

Compania INTERFIDES INTERNATIONAL Nivel cariera Peste 3 Ani Exp

Descrierea Postului:
- Indeplinirea activitatilor legate de deschiderea si gestionarea dosarelor de dauna (preluarea instiintarilor de daune de la partile implicate, deschidere dosare de dauna si lucrari legate de solutionarea daunelor, repartizarea corespondentei la dosarele de dauna, avizarea daunelor in strainatate, corespondenta interna si externa);
- Corespondenta cu societati de asigurare din Romania si strainatate, cu autoritati romane si / sau straine etc., in legatura cu solutionarea daunelor auto produse in Romania sau in strainatate.

Program de Lucru:
- Full Time.

Cerinte:
- Studii superioare preferabil juridice;
- Foarte buna cunoastere a cel putin doua limbi straine (italiana si engleza, franceza sau germana), scris si citit;
- Rezistenta la munca in conditii de stress;
- Cunostinte de operare PC (Excel, Word, Power Point);
- Abilitati de comunicare;
- Pregatire / cunostinte suplimentare in domeniul asigurarilor auto;
- Permis de conducere categoria B.

Beneficii:
- Conditii deosebite de munca;
- Acces intr-un colectiv dinamic si profesionist;
- Training-uri de specialitate;
- Pachet salarial motivant.

Candidatii interesati sunt invitati sa trimita scrisoarea de intentie si CV-ul la urmatoarea adresa de e-mail: diana.copil@interfides.ro.
Toate aplicatiile vor fi tratate in mod confidential. Ne rezervam dreptul de a contacta pentru interviu doar persoanele selectionate.