Inspector Specialitate Asigurari Bunuri si Asigurari Tehnice - Bucuresti

Astra recruteaza Inspector Specialitate Asigurari Bunuri si Asigurari Tehnice - Bucuresti

astra_yopmail.com_p9vf
Actualizat la: 2013-01-14
Valabil pana la: 2013-02-28

Compania Astra Nivel cariera Primii 3 Ani Exp,Mid-Level

Responsabilitatile postului:
- Intocmeste oferte si solutii tehnice de asigurare;

- Estimeaza si coteaza riscurile specifice asigurarilor de bunuri, conform Normelor ASTRA;
- Acorda suport in vederea emiterii si gestionarii contractelor de asigurare;
- Ofera asistenta pentru instruirea personalului de vanzari privind produsele de care raspunde;
- Analizeaza si propune solutii de raspuns la reclamatiile primite referitoare la asigurarile de care raspunde;
- Face propuneri privind imbunatatirea activitatii de subscriere de care raspunde, inclusiv in ceea ce priveste documentele de asigurare specifice (conditii asigurare, cereri chestionar, tarife, norme de subscriere).

Cerinte:
- Studii superioare, de preferat profil tehnic;
- Experienta: 1-2 ani in asigurari bunuri si/sau asigurari tehnice;
- Cunostinte operare PC (Word, Excel);
- Cunostinte limba engleza - minim nivel mediu.

Beneficii:

- Pachet salarial atractiv;
- Oportunitatea de a lucra intr-un mediu profesionist.

Va rugam sa trimiteti CV-urile pe adresa de e-mail hr@astrasig.ro.

Job Urgent