Account Executive (Broker)

MARSH recruteaza Account Executive (Broker)

marsh_yopmail.com_ltfy
Actualizat la: 2013-01-14
Valabil pana la: 2013-02-28

Compania MARSH Nivel cariera Primii 3 Ani Exp,Mid-Level

Responsabilitati:
- Prospectarea pietei, atragerea de noi clienti si extinderea portofoliului pentru clientii existenti, cu asistenta din partea departamentului de Sales & Marketing;
- Administrarea portofoliului de asigurari de tip PD&BI, Liability, CAR/EAR etc. pentru clientii alocati, conform standardelor si procedurilor MARSH:
• Preluarea cererilor de asigurare/reinnoire/extindere de la clienti si transmiterea catre clienti a ofertelor de asigurare in vederea obtinerii acordului acestora
• Administrarea contractelor de asigurare

Cerinte:
- Studii superioare;
- Experienta de aproximativ 3 ani in domeniul asigurarilor \"corporate\" de tip PD&BI, Liability, CAR/EAR si cunostinte tehnice despre acestea;
- Engleza - nivel avansat;
- Permis de conducere - categoria B;
- Abilitati de comunicare si relationare, atentie pentru detalii, atentie fata de nevoile clientului, spirit consultativ.

Se ofera:
- Salariu & Beneficii;
- Un mediu de lucru dinamic si profesionist;
- Posibilitatea construirii unei cariere intr-o companie multinationala;
- Cursuri de formare profesionala.

Candidatii interesati sunt rugati sa-si trimita CV-ul la urmatoarea adresa de e-mail: resurseumane@MARSH.ro.
Toate aplicatiile vor fi tratate ca fiind confidentiale, dar ne rezervam dreptul de a contacta doar acei candidati selectati pentru interviu.