Actuar

PAID Romania recruteaza Actuar

paid_yopmail.com_z6bw
Actualizat la: 2013-01-14
Valabil pana la: 2013-02-28

Compania PAID Romania Nivel cariera Peste 3 Ani Exp

PAID Romania (Pool-ul de Asigurare Impotriva Dezastrelor Naturale) recruteaza specialisti pentru inceperea activitatii in urmatoarele domenii:

Responsabilitati:
- Determinarea valorii rezervelor tehnice;
- Controlul activelor admise sa acopere rezervele tehnice;
- Calculul marjei de solvabilitate minime, precum si calculul marjei de solvabilitate disponibile;
- Contribuirea la elaborarea normelor si metodologiilor de lucru actuarial, respectand prevederile legale;
- Intocmirea si certificarea rapoartelor solicitate de catre Comisia de Supraveghere a Asigurarilor, de catre actionari, consiliul de administratie.

Cerinte:
- Experienta de minimum 3 ani pe un post similar;
- Studii de specialitate in domeniul actuarial;
- Inregistrat in Registrul Actuarilor.

Beneficii:
- Bonusuri de performanta si comisioane motivante;
- Cursuri de pregatire profesionala;
- Posibilitatea dezvoltarii unei cariere de succes intr-o companie multinationala.

Daca sunteti interesat de aceasta oportunitate de cariera va rugam sa trimiteti CV-ul si scrisoarea de intentie la adresa de email office@paidromania.ro sau la adresa din Calea Victoriei, nr. 155, tronson 6, bl. D1, et. 6, Sector 1, Bucuresti.
Toate aplicatiile vor fi tratate confidential. Numai candidatii selectionati vor fi contactati pentru un interviu.