Senior Account Manager

SAFETY Broker recruteaza Senior Account Manager

safety_yopmail.com_n5md
Actualizat la: 2013-01-14
Valabil pana la: 2013-02-28

Compania SAFETY Broker Nivel cariera Peste 3 Ani Exp

Candidatul ideal:
- Studii superioare;

- Experienta in asigurari minim 3 ani;
- Cunostinte in ofertarea politelor CAR/EAR si garantii tip BOND;
- Bune abilitati de comunicare, organizare, spirit de initiativa;
- Bune aptitudini de prezentare, negociere, vanzare;
- Capacitate de decizie si munca sub presiune;
- Cunostinte tehnice de baza despre principalele produse de asigurari;
- Capacitate de analiza si orientare spre rezultate;
- Cunostinte operare PC (Word, Excel, Internet Explorer).

Responsabilitati/beneficii:

- Prospectarea pietei pentru identificarea noilor clienti; gestionarea si dezvoltarea portofoliului propriu de clienti;
- Promovarea in randul clientilor existenti si potentiali a produselor de asigurare intermediate si a serviciilor brokerului;
- Consilierea clientilor cu privire la alegerea celei mai bune forme de asigurare in corespondenta cu nevoile exprimate.

CV-urile se vor trimite pe adresa de e-mail ramona.dobrescu@safetybroker.ro.