Trainer

GENERALI Romania recruteaza Trainer

generali_yopmail.com_GT3H
Actualizat la: 2012-10-08
Valabil pana la: 2013-02-01

Compania GENERALI Romania Nivel cariera Peste 3 Ani Exp
Limbi straine

Descrierea postului:
- Cresterea performantei in vanzari si a calitatii procesului de vanzare prin livrarea de programe specifice de dezvoltare profesionala.

Principalele responsabilitati:
- Identifica nevoile de formare la nivel de agentii (anchete, interviuri / consultare cu manageri);
- Pregateste suportul de curs (manuale, role-play-uri, studii de caz, exercitii, prezentari Power Point etc);
- Actualizeaza continuu materialele specifice programelor de formare;
- Livreaza programe de formare specifice;
- Monitorizeaza, evalueaza si inregistreaza activitatile de formare; urmareste eficienta programelor de instruire (dezvolta metode alternative de formare in cazul in care rezultatele nu sunt cele asteptate);
- Planifica si administreaza calendarul de training potrivit cerintelor.

Cerintele postului:
- Absolvent studii superioare;
- Experienta in asigurari de viata si generale;
- Experienta in vanzari / training vanzari min. 2 ani;
- Experienta in cursuri de vanzari / comunicare / management;
- Limba Engleza – nivel mediu;
- Informatica: pachet Microsoft Office;
- Abilitati de comunicare si prezentare;
- Initiativa si spirit antreprenorial;
- Planificare si organizare;
- Se cauta 4 traineri: 1 din Bucuresti si 3 din urmatoarele judete: Buzau, Brasov,Targoviste, Pitesti, Ramnicu Valcea, Sibiu, Suceava, Iasi, Bacau.

Cerinte obligatorii:
- Permis conducere - categoria B;
- Disponibilitate de a calatori in interes de serviciu - 60% din timpul de lucru.

Oferta:
- Pachet salarial motivant;
- Posibilitatea de a lucra intr-o companie multinatioanla;
- Pregatire permanenta in domeniul de activitate.

CV-urile pot fi transmise pe adresa de mail andra.state@generali.ro.

Job Urgent