Consilier Juridic

Platinum Asigurari recruteaza Consilier Juridic

platinum_yopmail.com_3V5T
Actualizat la: 2012-09-20
Valabil pana la: 2012-12-31

Compania Platinum Asigurari Nivel cariera Peste 3 Ani Exp

Responsabilitati:
- Reprezinta interesele societatii in relatiile cu tertele persoane si diverse institutii;
- Asigura respectarea legalitatii in operatiunile avizate, efectuate de societate;
- Intocmeste raportari in legatura cu situatia litigiilor precum si orice alta evidenta solicitata de superiorul direct;
- Avizeaza:

  • Conditiile de asigurare;
  • Dosarele de dauna;
  • Actele cu caracter juridic ale societatii;
  • Documentele de resurse umane necesare desfasurarii activitatii;

- Intocmeste si depune orice documentatie necesara pentru derularea activitatii companiei la Oficiul Registrului Comertului;
- Asigura analiza petitiilor primite de societate;
- Ia masuri pentru incasarea creantelor societatii prin obtinerea titlurilor executorii si realizarea operativa a executarii acestora.

Cerinte:
- Diploma de licenta a unei Facultati de Drept recunoscuta de autoritatile romane;
- Experienta relevanta in asigurari non-life minim 3 ani;
- Cunoastere avansata a limbii engleze;
- Buna cunoastere a pachetului MS Office;
- Abilitati excelente de comunicare si lucru in echipa;
- Abilitati de negociere;
- Capacitatea de a respecta termenele limita;
- Foarte bune abilitati de planificare, gandire analitica si sinteza;
- Orientare catre catre rezultate;
- Alte calitati personale: seriozitate, perseverenta, integritate si etica.

Oferta (bonusuri, beneficii):
- Pachet salarial atractiv;
- O cariera de succes in domeniul asigurarilor, in cadrul unei companii in dezvoltare care incurajeaza si stimuleaza profesionalismul si performanta.