Coordonator Retea Advisori Corporate

Platinum Asigurari recruteaza Coordonator Retea Advisori Corporate

platinum_yopmail.com_3V5T
Actualizat la: 2012-09-04
Valabil pana la: 2012-12-31

Compania Platinum Asigurari Nivel cariera Peste 3 Ani Exp

PLATINUM Asigurari doreste dezvoltarea echipei sale de vanzari. In acest sens, in prezent recrutam pentru sediul central din Bucuresti:

Coordonator Retea Advisori Corporate (Corporate Advisor Network Coordinator)

Ref. CANC

Responsabilitati:
- Coordoneaza si dezvolta reteaua nationala de advisori vanzari directe corporate;
- Elaboreaza si gestioneaza bugetul de venituri si cheltuieli pe canalul de distributie vanzari directe corporate in concordanta cu strategia companiei;
- Dezvolta reteaua nationala de advisori prin recrutarea de Team Leaderi si Advisori;
- Asigura formarea si integrarea noilor advisori recrutati pentru atingerea standardului de cunostinte necesar desfasurarii activitatii zilnice;
- Dezvolta materialele de training necesare dezvoltarii competentelor membrilor echipei;
- Monitorizeaza direct indeplinirea indicatorilor de performanta individuali prin raportari regulate;
- Defineste si implementeaza planuri de actiune individualizate pentru corectarea performantei slabe si atingerea tintelor stabilite;
- Ofera suport si expertiza echipei in intalnirile cu clientii, in activitatile de ofertare si emitere de polite de asigurare;
- Stabileste si monitorizeaza obiectivele de performanta individuale si ale echipei; realizeaza evaluarile de performanta regulate; defineste si aplica planurile de dezvoltare individuala ale membrilor echipei;
- Defineste si implementeaza procese si proceduri necesare desfasurarii activitatii echipei si asigurarii standardelor companiei;
- Coopereaza, faciliteaza comunicarea si fluxul de informatii cu departamentele implicate in procesul de vanzare;
- Contribuie impreuna cu departamentul Marketing la realizarea si implementarea planurilor si actiunilor de marketing pentru maximizarea impactului in segmentele de clienti tinta;
- Transmite rapoartele stabilite / necesare catre echipa top management corect, complet si la timp.

Cerinte:
- Studii superioare;
- Experienta relevanta in asigurari corporate non-life / servicii financiare: min. 5 ani;
- Experienta in managementul unei echipe de vanzari directe: minim 3 ani;
- Cunoasterea solida a produselor de asigurare;
- Buna cunoastere a limbii engleze;
- Cunostinte solide in utilizarea MS Office si INSIS;
- Abilitati excelente de lucru in echipa si de leadership prin exemplul personal;
- Capacitatea de a oferi si primi feedback constructiv;
- Abilitati de trainer;
- Foarte bune abilitati de comunicare, planificare, gandire analitica si sinteza;
- Orientare catre client si catre rezultate;
- Alte calitati personale: seriozitate, perseverenta, integritate si etica.

Oferta (bonusuri, beneficii):
- Pachet salarial atractiv;
- O cariera de succes in domeniul asigurarilor, in cadrul unei companii in dezvoltare care incurajeaza si stimuleaza profesionalismul si performanta.

Job Urgent